ДНР: Не можем отново да станем част от Украйна

Донецката народна република не може отново да стане част от Украйна сега, след като редица държави я признаха за независима. Това заяви заместник-началникът на отдела на Народната милиция на ДНР, Едуард Басурин, пред "Спутник".
Той определи въпроса като "неуместен".
Вече бяхме признати от няколко държави - шест или седем, и най-вече Русия, следователно присъствието на тази република (ДНР) като част от Украйна вече не е възможно, подчерта той.
До момента Русия напълно призна независимостта на Донецката и Луганската народна република. Останалите държави, които заявиха подкрепата си за независимостта на двата региона, са Беларус, Централноафриканската република, Никарагуа, Судан, Сирия и Венецуела.
Преди дни, лидерът на подкрепяния от Русия, източноукраински бунтовнически регион, Луганск заяви, че може да проведе референдум за присъединяване към Русия.
Впоследствие самопровъзгласила се Донецка народна република също заговори за обединяване с Русия.
Киев предупреди, че всяко подобно гласуване няма да има правно основание и ще предизвика по-силен международен отговор.
"Донецка народна република" се провъзгласи за суверенна държава след референдума за статута на региона, каза съпредседателят на временното правителство на ДНР, Денис Пушилин.
Обявилите самостоятелност през 2014 г. два административни района в Донбас, още през 2015 г. обявиха желанието си да се присъединят към Русия. На проведения в края на 2014 година референдум представители на временните правителства съобщиха, че с огромно мнозинство гласувалите са подкрепили обявяването на самостоятелност.
На 21 февруари тази година руският президент призна официално тяхната независимост, а на следващия ден реши да изпрати войски там в отговор на искане от Донецк и Луганск за помощ. На 24 февруари, Русия нахлу в Украйна, като от двата сепаратистки района започна военна кампания за завоюване на останалите под контрола на Украйна части от Донецка и Луганска област, цитира news.bg.
Прочети цялата публикация



Кеворк Кеворкян: Ода за слабоумието
Нарастващи провали! В Европа назрява дипломатическа революция
„В НАТО се оказаха страхливци“: Келог призова за създаването на нов военен съюз с участието на Украйна и Япония
Мартин Атанасов: Речта на Марк Карни в Давос и настъплението на католическата църква
Шестте сблъсъка, които ще предопределят бъдещето на цивилизацията ни
Как се стигна до формирането на мощна опозиция срещу Виктор Орбан?
Украйна отново порази платформи на "Лукойл" в Каспийско море
Словакия иска намесата на ЕК за възстановяване на работата нефтопровода „Дружба“ в Украйна
Войната с Иран разкри това, което ЕС не иска да признае
Нарва: как се живее в "най-руския град в ЕС"
12 април 1961 г. Юрий Гагарин покори космоса
Дрон шоу озари небето над Бургас за Великден, „Христос Воскресе“ изгря над храма
Рен взе своето срещу Анже
Дефанзивен Ювентус удържа напорист Аталанта
Честито Възкресение Христово
Христос Възкресе, Бургас! Дронове изписаха радостната вест в небето, хиляди понесоха благодатния огън към домовете си (СНИМКИ и ВИДЕО)
Патриарх Даниил: Тъмнината се оказа безсилна да покори светлината, Христос със смърт смъртта победи
Великден е! Христос Воскресе!
Христос Воскресе!