Коалиционна война за БНБ: Слави обвини в лъжа Никола Минчев и Лена Бориславова

Шоуменът и лидерът на партия "Има такъв народ" Слави Трифонов обвини в лъжа началника на кабинета Лена Бориславова и председателя на парламента Никола Минчев.
Във фейсбук профила си той коментира изявления на двамата представители на "Продължаваме промяната" по повод номинациите за шеф на БНБ. Кандидатите за поста на гуверньор на централната банка са Андрей Гюров от ПП и Любомир Каримански от партията на Слави Трифонов. Вчера първо председателят на парламента Никола Минчев заяви, че кандидатът на управляващата коалиция е Андрей Гюров, а след това Бориславова намекна, че Каримански има съмнителни петна в биографията си и че нова КТБ не трябва да се допуска.
Думите предизвикаха остра реакция на Трифонов.
"Днес в две телевизионни интервюта председателят на Народното събрание Никола Минчев и началникът на кабинета на правителството Лена Бориславова заявиха, че кандидатът на управляващата коалиция за гуверньор на БНБ е Андрей Гюров. А това е лъжа - управляващата коалиция няма единен кандидат. Има двама кандидати. В предаването "120 минути" по bTV началникът на кабинета стигна още по-далеч, прекрачи своите правомощия, и изрече внушения и клевети по адрес на Любомир Каримански. Внуши, че господин Каримански има съмнителни петна в своята биография и ако той бъде избран за управител на БНБ, а не Андрей Гюров, ще има "второ КТБ", написа лидерът на ИТН в социалната мрежа.
В същият пост бе публикуван и видео отговор на Любомир Каримански.
"Недопустимо е от страна на правителството да се вмешателства в независимостта на една такава институция със 140-годишна история, както е и недопустимо да се казва на Народното събрание кой е точният кандидат. Важно е да се направи и още едно уточнение и то е свързано с това кой има право да говори от името на коалицията, кой е упълномощен и дали има такъв човек, който да е упълномощен. Към настоящия момент на мен не ми е известно някой да е бил упълномощаван да говори от името на коалицията, тъй като ние - "Има такъв народ", сме част от коалицията. Не ми е известно също така да е имало среща на която съответните коалиционни партньори да са посочили един от двамата кандидати като фаворит", заяви Любомир Каримански.
Прочети цялата публикация



Войната в Украйна: скритото послание на Путин към Европа
Зеленски разкри подробности за конфликта с Федоров и предупреди за недостиг на ракети „Пейтриът“
Медведев обвини Зеленски в „героизиране на нацисти“ заради паметник на Мазепа
Иран: Наш враг е всяка държава, която участва в икономическата война на Вашингтон
Тръмп за войната с Иран: Нямахме избор. Има "полунеутрални"
АдГ предупреди за война с Русия, Пхенян отвърна на Зеленски
Киев отхвърли призива на Михайло Федоров за избори в Украйна
Нежелани в Москва! Кремъл отстранява несъгласните с Путин за войната с Украйна
САЩ обявиха война на Международния наказателен съд
Армагедон на автопилот: как изкуственият интелект може да промени ядрената война
Дронове убиха деца в Краснодар. Конотоп е без газ
Бърнам в Киев, Лондон дава чертежи за ракети на Украйна
Горят три склада на Ozon в Русия, кървава атака срещу Харков
Мощен старт за Барселона в Ла Лига: вкара 5 гола като гост
Дебютант спаси ПСЖ от загуба на старта на Лига 1
Западнонилската треска е обхванала 12 държави в Европа
Хебър взе реванш от Черноморец
Скандинавски удар по ФИФА: Инфантино губи доверие
Янтра не допусна грешка срещу Спортист Своге
Цанко Цанков победи Ла Манша!