САЩ очакват жестокости от ген. Дворников

Руски ракетни удари срещу Луганск и Днепропетровск са унищожили напълно летище, не е ясно какъв е броят на жертвите и пострадалите. Съветникът по сигурността на САЩ - Джейк Съливан, заяви, че очаква новият командващ руските бойни действия - генерал Александър Дворников, да организира престъпления и жестокости срещу цивилни.
Руската агресия застрашава целия Европейски проект, предупреди украинският президент Зеленски, който посрещна в Киев британския премиер Борис Джонсън. Киев настоява за нови оръжейни доставки от Запада и ембарго върху вноса на руски нефт и газ. В понеделник Евросъюзът ще обсъди шести пакет санкции срещу Москва.
"Ако бяхме страна членка на НАТО, тази война нямаше да се случи. През 2008 година Германия и Франция направиха стратегическа грешка като отхвърлиха усилията на Съединените щати и други съюзници за прием на Украйна. Не Германия и Франция плащат цената на тази грешка. Плаща я Украйна", заяви Дмитро Кулеба, министър на външните работи на Украйна.
Киев увери, че страната е готова за големи битки срещу Русия. Украинският губернатор на регион Днипро съобщи, че руски ракети са поразили летището в град Звонецки. Според руската армия унищожена е база на националистическия батальон Днепър. Разрушено е и цялото летище в град Днипро. Киев призова да се проучи ефектът на руската пропаганда, която е подготвила почвата за изстъпленията в град Буча, където според украинските власти руските войски са оставили след себе си масов гроб със стотици цивилни жертви. Оцелели си спомнят с ужас и обстрела в Краматорск, където жертвите на местната гара за евакуация са над 50.
Руската общност в Германия организира проруски демонстрации. Контрапроява в Хановер в подкрепа на Украйна беше по-многобройна от събрали се около 600 души и 350 коли. Аналогични прояви имаше и във Франкфурт. В Германия живеят около 235 хиляди руски граждани. До войната в страната е имало 135 хиляди украинци, но от началото на инвазията са пристигнали още 300 хиляди.
Прочети цялата публикация



Протестите "Без крале" навлизат в малките градове на САЩ
Първата от началото на войната с Иран! Израел засече изстреляна ракета от Йемен
До седмици, а не месеци! САЩ очакват военната операция в Иран да приключи скоро
Германия: Очакват се преки преговори между САЩ и Иран в Пакистан
Залози за война: как пазарите започват да влияят на геополитиката
САЩ пращат в Близкия изток елитната дивизия, която удря за 18 часа
Axios: Нетаняху се опасява, че САЩ ще сключат сделка с Иран, която ще ощети Израел
Доналд Тръмп плаща 1 милиард долара! Белият дом иска петрол, а не ветропаркове
Войната в Близкия изток засилва позициите на Китай спрямо САЩ
Експерт: Голяма част от ракетния арсенал на Иран е проектиран в Северна Корея
AI без стратегия е скъп експеримент
Как българският екип на Cubby създава глобални AI решения за складовия бизнес
Как да изградим доверие в дигиталната инфраструктура
Председателят на НС Рая Назарян на визита в Киев
Бащата на починалото в болница 4-годишно дете: Чакаха цяла вечер детето ми да си замине
Софтуерен робот ускорява административното обслужване на гражданите от Националното тол управление
Академик Бултекс 99 пречупи съпротивата на Шумен след две продължения
Националите се прибират без Марин Петков