Android 12 се разпространява прекалено бавно
Изненадващо Google спряха да показват актуални данни за разпространението на различните версии на мобилната ОС. Предишните години Google периодично публикуваше информация за разпространението на различните версии на Android по света. Изненадващо компанията спря да предоставя тези данни през настоящата година.
Затова Uptodown публикуваха собствена статистика, която поне частично показва разпределението на версиите. Uptodown предлага собствен онлайн магазин за Android приложения и има над 130 милиона активни потребители на месец от цял свят.
Данните показват, че Android 11 има най-голям пазарен дял от 29.5%. В това няма нищо изненадващо, защото през миналата година Google съобщиха, че Андроид 11 има най-бързата степен на усвояване от всяка версия на Android до този момент.
На второ място е Андроид 10 с 25.2%, трети се нарежда Android 9 с 11.5%, на четвърто място е Android 8.1 със само половин процент по-малко (11%) и едва чак тогава идва най-новата версия на мобилната операционна система - Андроид 12 със скромните 2.6% на разпространение. Може това да е една от причините Google да не показва собствени данни.
Разбира се, официалните данни на Google може да се различават, защото се базират на много по-голям брой потребители (всички устройства, които имат достъп до Google Play). Към края на 2021 г. най-разпространената версия беше Андроид 10.
Тръмп: Искам Киев да приеме мирното споразумение до четвъртък! Путин: Планът на САЩ може да стане основа за мир в Украйнa
Industry Forward 2025: Когато индустрията се събуди навреме
Първият дипломат на Киев: Искаме истински мир, а не помирение с Русия
Още оръжие за Украйна: как НАТО засилва натиска над Русия
Венсан Компани с остри критики към съдийството след победата на Байерн над Унион
"Скрити" функции за Android, които са полезни за всички
Косич: Дузпата е 50 на 50, нямаме късмет
Google затвори 107 дупки в Android – две от тях вече са били използвани в атаки
18 г. затвор за шофьора, който пиян, дрогиран и със 195 км/ч уби французин в София
"Германия като индустриална сила е в свободно падане"
Четирима убити при удар на САЩ по плавателен съд в международни води на Тихия океан
Продължава двудневното посещение на руския президент Владимир Путин в Индия
The Times: Лондон е готов да прехвърли 8 милиарда британски лири от замразените руски активи на Украйна
The Wall Street Journal: Европа призова Украйна да не сключва сделка с Русия без гаранции от САЩ.
Севиля постигна труден успех за Купата на Краля
Лацио изхвърли Милан от Купата на Италия
Манчестър Юнайтед - Уест Хем 1:1 /репортаж/
Напрегнат сблъсък сложи край на участието на Дино в „Игри на волята“
Нощна смяна във "Фреди" 2
Какво е „пръстът на смъртта“ – и защо учените го смятат за най-странния леден капан на планетата?