Руслана от Истанбул към Ердоган, Турция и света: Спасете Мариупол!

„Аз съм Руслана, победителка от „Евровизия“ украинска певица. Тук в Истанбул преди 18 години аз спечелих „Евровизия“ с Wild Dances, но днес няма да ви губя времето. Днес съм тук, заедно с жените от Мариупол за да апелираме към турското общество, към всички хора тук, към всички всички журналисти бъдете с Украйна, спасете Мариупол!“ с такова емоционално послание се обърна към Истанбул, Турция, президента Реджеп Таип Ердоган украинската изпълнителка Руслана Лижичко, която всички познават с краткото сценично име Руслана.
Родената в Лвов певица пристигна в турския мегаполис в отчаян опит на съпругите и майките на на блокирани в Азовстал бойци да спасят животите на своите близки - защитници на Мариупол. „Всеки миг и всяка секунда от това наше обръщение тук, това са реални човешки животи. Днес аз нямам право да мълча!“ – каза Руслана по време на пресконференцията, която Ройткерс излъчи на живо в You Tube.
„Вярвам в мъдростта на Ердоган! Дойдохме да го помолим да направи още един миротворчески и хуманен акт – да спаси Мариупол!“ – допълни Лижичко.
Преди да даде думата журналистите, певицата пусна видеоклип с неспиращите руски бомбардировки на територията на Азовстал.
„Срещу защитниците на Мариупол руснаците използват оръжия, които не би трябвало да бъдат използвани дори във война: фосфорни бомби, касетъчни бомби, химически оръжия.“ - каза майката на един от войниците от полк "Азов".
„Всички вече са изтощени и вероятно вече са свършили всичко - вода, храна, лекарства и скоро може да свърши и животът им. – допълни съпругата на граничар, намиращ се в Азовстал. Невъзможно е да се измъкнат от този ад без ваша помощ, моля ви да им помогнете“.
Руслана, която говори пред репортерите на украински и на английски демонстрира решителност и заяви готовност да отиде да се сражава в Украйна:
„Това е и моята болка! Нямам друг избор, освен да напусна сцената и да отида да се бия, да защитавам Мариупол!” – каза победителката от „Евровизия – 2004“.
„Нашите бойци не могат да се предадат, ако го направят, те ще бъдат убити, знаем това със сигурност. Затова молим най-влиятелните лидери да им помогнат, да ги изведат в трета страна до края на военните действия във Украйна.“ – призова майката на друг от защитниците на Азовстал.
Прочети цялата публикация



Период за въпроси кои ще са наследниците
Иран определено не е Венецуела
Кризата с цените в Турция се задълбочава: инфлацията е висока, доходите - ниски
Ердоган извърши промени в кабинета - нови министри на правосъдието и вътрешните работи
България получи отличие за най-впечатляващ национален щанд на международното изложение EMITT 2026 в Турция
Ердоган: Турция се стреми да предотврати ескалация между САЩ и Иран
Отвориха ли се вратите на ада с войната в Иран?
Натъжен съм от смъртта на Хаменей: Ердоган
Ердоган и Урсула фон дер Лайен търсят решения за намаляване на напрежението в Иран
Техеран съобщи за стотици цивилни жертви. МААЕ свиква извънредно заседание ВИДЕО
Русия обвинява САЩ в използване на „въображаема“ заплаха от Иран
Вече можете да програмирате с гласа си: Claude Code добави поддръжка на гласов режим
Карина Караиванова е номинацията на Димитър Радев за подуправител на БНБ
Запрянов извънредно: Заплаха за сигурността на България, свикваме спешно събрание
ПП-ДБ се регистрираха за вота и заявиха, че коалицията е единна
„Приключенията на Музичко“ за деца от 3 до 6 г. – отново в Операта
Сватба във фамилия Шумахер
„Български пощи“ преустановяват приемането на всички видове пратки за Близкия Изток
Ирина Щонова: От 8000 жалби за завишени сметки за ток само 1 е уважена - това е притеснително
Финансов експерт: Никой не може да заличи лошо ЦКР и няма "вътрешен човек" в банката, който да изтрие историята ви