Fakti.bg | 20.05.2022 14:46:01 | 84

Жалко! Виктория Томова се размина с "Ролан Гарос"

Първата ракета на България Виктория Томова загуби в третия финален кръг на квалификациите на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос", предаде Топспорт.

Томова отстъпи с 2:6, 6:1, 6:7(3) от Олга Данилович от Сърбия. Въпреки поражението Томова има 50 процента шанс да бъде изтеглена като "щастлива губеща". Жребий ще определи три от шест тенисистки, които ще се класират за основната схема.

Преди този мач Вики елиминира рускинята Марина Мелникова и британката Кейти Суон. Българката започна лошо срещата и загуби първите четири гейма, а след това и първия сет с 1:6. Във втората част Томова показа класата си и след 6:1 само 33 минути изравни сетовете.

Третата решителна част започна с пасив от 0:3, но Вики успя да обърне резултата до 4:3 в своя полза. Сръбкинята отговори с рибрейк за 4:4. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до решителен тайбрек. За съжаление в него Томова загуби с 3:10 точки.