Прокуратурата иска 6 години затвор за Ел Кавалере

Прокуратурата на Милано в сряда поиска бившият италиански премиер Силвио Берлускони да бъде осъден на шест години затвор. Искането е за предполагаемо подкупване на свидетели по дело за наемане на непълнолетни проститутки през 2013 г., съобщи "Ройтерс".
Берлускони бе обвинен, че е платил на 24 души, за да излъжат в предишния процес - за платения секс със 17-годишна мароканска танцьорка в нощен клуб.
Скандалът допринесе за падането от власт на Берлускони като министър-председател през 2011 г..
Берлускони в крайна сметка беше оправдан по това дело и той се призна за невинен в последвалия процес за подкуп.
Адвокатът на Берлускони Федерико Чекони каза, че не е изненадан от искането на прокурора за затвор и е убеден, че клиентът му ще бъде оправдан.
"Вярваме, че няма престъпление", каза той пред репортери.
Прокурорите също така поискаха присъди от една до шест години за други 27 обвиняеми по делото.
Те включват танцьорката в нощния клуб Карима Ел Махруг, по-известна в Италия с сценичното си име "Руби", която според прокурорите трябва да прекара пет години зад решетките за предполагаемо получаване на подкупи.
Прокурорите казаха, че съдът трябва да конфискува 10,8 милиона евро от Берлускони и 5 милиона евро от Руби, представляващи предполагаеми подкупи, а също така и четири къщи в Милано, за които Берлускони твърди, че е предоставил на разположение на тези, които според тях е платил, за да лъжат.
Процесът, който започна през 2017 г., ще бъде подновен през юни с аргументите на защитата. Присъдата се очаква не по-рано от края на септември.
Берлускони, основател на медийната компания Mediaset, е изправен пред два други подобни случая на предполагаеми подкупи в съдилищата в Рим и Сиена.
Трите опита бяха спирани многократно поради честите здравословни проблеми на 85-годишния магнат.
Първоначално Берлускони беше признат за виновен, че е платил за секс с Ел Махруг, която е била по това време на 17 години и непълнолетна според италианското законодателство. Експремиерът бе осъден на седем години затвор.
Присъдата беше отменена през 2014 г. от апелативен съд, който постанови, че няма доказателства, че той е знаел нейната възраст.
Кариерата на Берлускони беше преследвана от съдебни битки и той имаше временна забрана да заема политически пост след присъда за данъчни измами през 2013 г.
Тази забрана отдавна изтече и Берлускони отново се впусна в политиката.
Прочети цялата публикация



Арестуваха за корупция бившия изпълнителен директор на China Eastern Airlines
Осъдената иранска Нобелова лауреатка за мир е приета в болница след „сърдечна криза“
20 години затвор за Виктор Илиев, убил лекар при катастрофа в София
20 години затвор за Виктор Илиев, врязал се в автобус в София и убил лекар
20 години затвор за Виктор Илиев, който се вряза в автобус в София, поиска прокуратурата
20 години затвор със строг режим поиска прокуратурата за Виктор Илиев, врязал се в автобус и убил лекар
Пропуква ли се митът за недосегаемостта на Путин?
Убиецът на Милен Цветков излиза от затвора
Без ръчна спирачка и със запален двигател: Как автобусът е пропаднал в дерето край Малко Търново
Пенчо Милков: Ежедневната грижа за Русе продължава без гръмкост и рязане на ленти
Ето кои са новите победители в Нашата игра
НА ЖИВО: Барселона 2:0 Реал Мадрид
Тръмп пристига в Пекин за ключови преговори със Си Цзинпин
Ваня Григорова: Без данъчно-осигурителна промяна, бюджетът винаги ще е на червено
Жирона в цвят и аромат: Започна прочутият Фестивал на цветята (ВИДЕО)
Бургас посрещна Честната ръка на Свети Георги, тя е в храм „Св.Св. Кирил и Методий“ (СНИМКИ и ВИДЕО)
Щерките на известен БГ финансист наследиха купища имоти от Ружа Игнатова
Нобеловата лауреатка Наргес Мохамади преместена в болница в Техеран
Цитат на деня: Свирят гуми на завоите