Fakti.bg | 29.05.2022 17:07:07 | 175

Черно море громи в Елитната група до 15 години

Отборът на Черно море записа разгромен успех в Елитната група до 15 години. В среща от 29-ия кръг на шампионата възпитаниците на Иван Николов разпиляха тима на Локо София със 7:1 на стадион "Корабостроител" под Аспаруховия мост. Много силно за "моряците" игра Кристиян Михайлов, който реализира хеттрик.

Мачът започна с гол за гостите в 8-ата минута, а в 18-ата Сергей Чижик изравни за 1:1. В 39-ата Кристиан Михайлов направи пълен обрат, а малко след това Васил Касабов покачи на 3:1. До края на двубоя Михайлов се разписа на два пъти, като едно от попаденията падна директно от корнер. За 6:1 вкара Никола Недков, а крайното 7:1 оформи Светослав Мерсинков, който технично прехвърли вратаря.

В следващия кръг Черно море гостува на Славия. Срещата е в четвъртък, 2 юни от 10 часа.

Съставът на Черно море: Георги Монев, Светослав Мерсинков, Андрей Христов, Кристиян Паунов, Кристиан Андонов, Димитър Заимов, Кристиан Михайлов, Ивайло Димитров, Сергей Чижик, Кристиян Иванов, Васил Касабов (Антоан Манасиев, Ивайло Радев, Александър Смилков, Никола Недков, Дениз Гюрселов, Даниел Костадинов, Драгослав Петров)