Високите цени на горивата изправят бензиностанции и други бизнеси пред фалит

Скъпите горива засягат все повече области на икономиката в Гърция. Туристи се отказват да почиват на места с много скъп бензин, шофьори на товарни камиони молят познати да им заредят гориво с отсрочено плащане, а сладкарници са пред фалит.
Цената на бензина се покачва всеки ден според собствениците на бензиностанции в Гърция. Днес на остров Милос достигна 2 евро и 65 цента, а дизелът е малко над 2 евро за литър. При тези цени ще фалираме всички бензиностанции, прогнозират със страх собствениците. Фирмите за коли под наем са с много малко резервации въпреки силния туристически сезон. На много места в Гърция бензинът ще нанесе голяма щета на туристическия сектор по мнение на туроператорите.
В Солун все по-често се оплакват, че клиенти бягат, без да платят. Шофьорите избягват и бензиностанции с по-ниски цени, защото се съмняват, че продават разредено горовото .Да се спре нелегалният внос на горива и разредители, настояват от съюза на търговците на горива.
Днес собствениците на фурни и сладкарници съобщиха, че скъпите горива и цените на материалите водят до фалиране на голяма част от тях.
Прочети цялата публикация



Защо в ресторантите в България е толкова скъпо?
Напрежение в транспортния бранш заради скъпите горива: Превозвачите настояват за спешни мерки
Словенското правителство ограничи зареждането на гориво на бензиностанциите
Министър Щонова: Растениевъдството е стратегически сектор, затова първите мерки на държавата бяха насочени към него
Инфлацията 4,1% през март – горивата основен двигател на поскъпването
Потреблението на горива не е намаляло съществено, въпреки по-високите цени, отчете Трайчо Трайков
„Война или мир?“ - това е въпросът !
Месец от началото на войната в Иран над Тръмп е надвиснал дамоклев меч
Петролният шок от войната срещу Иран изтласква инфлацията в САЩ нагоре
Войната с Иран разкри това, което ЕС не иска да признае
Чип криза 2.0: Дефицитът на памет сви пазара на смартфони
Как гражданската икономика на Иран се срива, а военната укрепва
Милей открива аржентинското посолство в Йерусалим
Близо 80% от протоколите са готови: ПБ води с голяма преднина, ПП-ДБ са втори, ГЕРБ - трети
Времето днес, понеделник, 20 април: Променлива облачност, превалявания и умерен вятър
20 април е присъствен, но неучебен ден за учениците
Reuters: Проруският бивш президент на България се очертава да спечели изборите с огромно мнозинство
САЩ превзеха ирански кораб в Ормузкия проток
Безопасен ли е сексът по време на бременност?
Приключиха изборите и в най Западните райони на света