Fakti.bg | 08.06.2022 03:26:09 | 255

Германия и Англия не успяха да се победят в Лигата на нациите

Германия и Англия не успяха да се победят в един от най-интересните сблъсъци в Лига на нациите. Двубоят на „Алианц Арена” завърши при резултат 1:1, като домакините поведоха веднага след почивката с гол на Йонас Хофман, но „трите лъва” стигнаха до хикса чрез Хари Кейн, който реализира дузпа две минути преди края.

Попадението на английския нападател бе под номер 50 за него с националната фланелка. Така той изпревари във вечната голмайсторска ранглиста на Англия легендата Боби Чарлтън и еднолично зае второто място. Кейн вече се намира на само три попадения от лидера Уейн Рууни.

Така Германия направи второ равенство от началото на борбата в Група 3 на Лига А в турнира. В първия си двубой възпитаниците на Ханзи Флик направиха равен 1:1 и с тима на Италия. За Англия пък това е първа точка, след като в първия си мач допусна изненадващо поражение от Унгария с 0:1.

Двубоят на „Алианц Арена” започна със силен домакински натиск. Футболистите на Германия стигнаха до два удара към вратата на Джордан Пикфорд само в рамките на три минути, но вратарят на гостите се справи блестящо. „Трите лъва” успяха да направят първата си атака към вратата на своя противник едва в 5-ата минута, но до изстрел към Нойер така и не се стигна.

Постепенно англичаните изравниха играта и на свой ред погледнаха по-смело към противниковата врата. Първият удар към домакинската врата отправи Хари Кейн, но Нойер бе на мястото си и спаси без особени проблеми.

Още в 14-ата минута наставникът на гостите трябваше да извърши принудителна смяна, след като Калвин Филипс получи травма в бедрото и не успя да продължи срещата. На негово място в игра за Англия се появи Джуд Белингам.

Следващата добра ситуация за гол отново бе пред вратата на гостите. Муисала имаше добра възможност да се разпише от близка дистанция, но Пикфорд се справи отлично и спаси сигурен гол.

В 23-ата минута домакините стигнаха до гол, който обаче бе отменен заради засада. Хофман бе изведен зад отбраната на „трите лъва”, пое топката в централния кръг и след като навлезе в наказателното поле, стреля покрай Пикфорд. Страничният рефер обаче вдигна флага, а решението му бе потвърдено от ВАР.

В последната минута на първата част, Мусиала имаше страхотен шанс да открие резултата. Младокът получи на границата на наказателното поле фронтално срещу Пикфорд, стреля силно, но право в ръцете на английския страж, който улови. Англия отговори с прекрасно изпълнение на Букайо Сака. Футболистът на Арсенал пробва силен шут по диагонала, който профуча покрай десния страничен стълб на вратата на Мануел Нойер.

Втората част започна отлично за домакините. След многоходова атака в 51-ата минута, футболистите на Ханзи Флик успяха да открият с прекрасен гол. Йосуа Кимих успя да намери по брилянтен начин непокрития в наказателното поле на англичаните Йонас Хофман, който овладя, обърна се и стреля мощно към вратата на гостите. Пикфорд успя да докосне топката, но не и да я отклони извън рамките на вратата.

Англичаните се опитаха да отговорят много бързо, като две минути след откриването на резултата, Мейсън Маунт стреля много опасно от дистанция, но Нойер внимаваше и спаси.

В 70-ата минута Германия бе много близо до това да увеличи преднината си. След отлично центриране отляво, Томас Мюлер засече на далечната греда, но Пикфорд успя инстинктивно да избие с ръка в корнер.

Малко по-късно домакините организираха много добра контраатака, която завърши с точен удар. Кай Хаверц получи дълбоко в половината на гостите, напредна и изведе Тимо Вернер в наказателното поле. Нападателят незабавно пробва удар покрай Пикфорд, но този път вратарят на „трите лъва” успя да парира с ръка и да предотврати сигурен гол.

Отговорът на гостите дойде чрез Хари Кейн в 76-ата минута. След прострелно центриране на Джак Грийлиш отляво, Кейн засече на далечната греда, но Нойер спаси, избивайки в ъглов удар.

Англия все пак успя да стигне до изравняване на резултата и то само две минути преди края на редовното време. Гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която първоначално не бе отсъдена от главния рефер, но след обстоен преглед на ситуацията с ВАР, съдията все пак посочи бялата точка. Хари Кейн бе изведен зад отбраната на домакините, но бе спънат в гръб от Шлотербек, който падайки на терена закачи крака на английския нападател и наруши баланса му.

С изпълнението на 11-метровия удар се нагърби самият потърпевш и не сгреши. Кейн прати Нойер в противоположния ъгъл и реализира за 1:1.