Fakti.bg | 09.06.2022 03:30:41 | 107

Полша ядоса Белгия и бе размазана в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Отборът на Белгия размаза Полша с 6:1 в мач от Лига на Нациите. Двубоят се игра на "Крал Бодуен" в Брюксел. "Дружина полска" излезе напред в резултата в 28-ата минута чрез Роберт Левандовски, а в края на първата част Аксел Витсел изравни. През втората част имаше само един отбор на терена. В 59-ата минута Кевин де Бройне направи пълен обрат, а след това два гола вкара и Леандро Тросар (73,80). В 85-ата минута се разписа и Леандер Дендонкер, а в добавеното време Луи Опенда оформи крайния резултат.

След този успех "червените дяволи" са с три точки, а толкова имат и поляците. Лидер е Нидерландия с шест пункта.

Домакините можеше да поведат още в 4-ата минута. Де Бройне с гениален пас намери Батшуай на границата на наказателното поле. Нападателят овладя и отправи коварен удар, който срещна гредата. Последва добавка от Еден Азар, който не намери очертанията на вратата. Минута по-късно гол на Батшуай беше отменен заради засада.

"Червените дяволи" продължиха с атаките и в 16-ата минута Батшуай се озова на стрелкова позиция след пас на Азар. Нападателят отправи силен удар, който вратарят спаси, но се оказа, че е бил в засада.

В 28-ата минута Полша с първата си по-сериозна атака поведе. Желински напредна отляво и навлезе навътре. Халфът намери Шимански, който от своя страна изведе Левандовски сам срещу Миньоле, а нападателят нямаше как да сбърка.

В 42-ата минута Белгия стигна до изравнителен гол. Първо Драговски спаси удар от малък ъгъл на Де Бройне. Топката стигна до Кастан, който намери Витсел на границата на наказателното поле. Халфът отправи тежък удар, с който не остави шансове на врататя за 1:1.

В 57-ата минута Драговски на два пъти трябваше да се намесва. Първо удар с глава на Тилеманс отправи удар с глава, който вратарят изби. След това Азар стреля силно от около 20 метра, но отново стражът беше на висота. Малко след това шут на Кастан не намери очертанията на вратата.

В 59-ата минута Белгия стигна до пълен обрат. Алдервейрелд отне топката в средата на терена и намери Азар. Капитанът на "червените дяволи" напредна и пусна отличен пас към Де Бройне, който останал сам срещу вратаря не сбърка за 2:1.

В 73-ата минута домакините решиха всичко в своя полза. Батшуай се пребори със защитник и пусна към Тросар отдясно в наказателното поле. Фланговият нападател финтира Беднарек, след което с прецизен удар вкара за 3:1.

В 80-ата минута Белгия вкара и четвърто попадение. Тросар изпълни късо корнер и комбинира с Караско, който му върна. Фланговият нападател напредна и с техничен фалцов удар от границата на наказателното поле матира Драговски за четвърти път.

В 84-ата минута падна и пето попадение във вратата на Полша. Леандер Дендонкер напредна и с мощен шут от около 30 метра не остави шансове на Драговски за 5:1.

В добавеното време на мача Луи Опенда оформи крайното 6:1. Торган Азар проби отдясно и намери нападателя, който копна топката над вратаря.