Караджов: Фалшиво оправдание е, че съм поискал 3,9 млрд. лева

Никой не е поставял условие за даване на допълнителни средства на МРРБ. Благодарение на решения, гласувани от Народното събрание, са се натрупали допълнителни средства в дефицит, които водят до сериозна дупка в бюджета от 3,9 милиарда. Това заяви вицепремиерът и регионален министър в оставка Гроздан Караджов на пресконференция днес.
Той коментира твърденията на "Продължаваме промяната" и премиера Кирил Петков, който в сряда заяви, че министърът е поискал допълнителни 3,9 млрд. за бюджета на подопечното му ведомство.
"Това е лъжа. Информирах за сериозна дупка от 3,9 млрд. От нашия бюджет бяха прехвърлени 1,2 млрд. за стари плащания и още толкова - също за стари, започнати плащания, с които бюджетът на МРРБ е натоварен допълнително. Беше поет ангажимент, че тези средства ще се добавят в актуализацията", обясни Караджов.
Според вицепремиера в обновената план-сметка на държавата изобщо няма заложени пари за строителството на магистрала "Хемус" и на скоростния път Видин-Ботевград.
„Финансовият министър каза, че там няма да се слагат средства, защото първо трябвало да се разплете казусът с инхаус процедурите", обясни той.
Според него това, че искал 3,9 млрд. лева и затова си тръгвали "Има такъв народ", е фалшиво оправдание.
В паниката, че изпускат управлението, че не знаят какво да кажат, започнаха по същия начин, както се избираше гуверньор на БНБ, да говорят за крадливите фирми, за неща, които нямат нищо общо нито с казуса за вчерашното ни напускане на МС, нито отговаря на фактите, допълни министърът.
Прочети цялата публикация



3,7 млрд. лева под дюшеците у нас
В икономиката ни все още има 3.7 млрд. лева
Иван Христанов: Много мръсна кална война се води срещу мен
Щети за милион в Русенско заради прелялата река Студена
Гражданите все още държат 3.9 млррд. лева, 87% от левовете са изтеглени
Левът вече почти изчезна
Майка на 5 деца остана без работа и книжка след фалшиво положителен тест за наркотици
Петър Ганев: Влизаме в период на успокоение на ръста на заплатите
Кметът на село Бистрица: Поискал съм охрана от Районната прокуратура
Тръмп обвини Обама в разкриване на класифицирана информация за извънземните, разсекретява всички документи за НЛО
ФБР: Иран е подготвял удари по западното крайбрежие на САЩ
Volkswagen ID.3 Neo с премиера в средата на април
Февруари 2026: Geely Auto с ръст от 138% в износа си
Жена откри съпруга си убит на пода в спалнята
Запрянов: Операцията, която провеждат Израел и САЩ в Иран доведе до дестабилизация близо до нашия регион
"Оскари под прицел": ФБР предупреди за възможна атака от Иран по време на церемонията
Хванаха пиян шофьор с 1,45 промила във Враца
Още двама лекари са обвиняеми за смъртта на 6-годишния Ангел в Пловдив