Fakti.bg | 19.06.2022 18:33:00 | 95

Ансамбълът ни финишира четвърти на Европейското

Българският ансамбъл по художествена гимнастика финишира на 4 място на Европейското първенство в Тел Авив в надпреварата с обръчи, научихме от БНТ.

Грациите не успяха да се преборят за медалите, като финишираха на голяма дистанция от лидерите, макар да се представиха достойно и да загатнаха, че бъдещето на спорта е светло.

Женина Трашлиева, Вая Драганова, София Иванова, Рейчъл Стоянова, Маргарита Василева и Камелия Петрова събраха 33.700 точки, докато бронзовите медалистки от Азербайджан получиха 34.750.

На първо място е Италия с 36.650, а битката за златото бе доста оспорвана с тима на Израел, който събра 36.450.

В смесеното съчетание избраничките на Весела Димитрова останаха пети в крайното подреждане.