Вашингтон потвърди: Втори американец е убит в Украйна

САЩ потвърдиха днес, че втори американски гражданин е бил убит в боеве в Украйна и приканиха отново американците да не се включват в бойните действия в тази страна, предадоха световните агенции.
Държавният департамент съобщи, че вторият загинал е 52-годишният Стивън Забелски и поясни, че се оказва консулско съдействие на семейството му.
"Призовавам американските граждани да не пътуват до Украйна заради въоръжения конфликт там и заради риска те да бъдат взети на прицел заради американската си националност от представители по сигурността на руското правителство, намиращи се в Украйна", заяви говорител на департамента.
Той призова американците, които се намират в Украйна, да я напуснат незабавно, ако пътуването е сигурно, с обществен или частен транспорт по суша.
Стивън Забелски е вторият американец, убит в сражения в Украйна от началото на руската инвазия.
Бившият американски морски пехотинец, 22-годишният Уили Джоузеф Кенсъл, бе убит в Украйна края на април.
От некролог, публикуван от вестник в щата Ню Йорк, в който живеел Стивън Забелски, сега става ясно, че той е бивш строителен работник и че има съпруга и пет доведени деца. Той е и бивш военен от сухопътните сили на САЩ. Забелски е умрял на 15 май по време на сражения в село Дорожнянк в Украйна, се казва още в текста.
А според източници на сп. "Ролинг стоун" той е стъпил на мина, която се е взривила.
Смъртта му бе потвърдена в момент, в който стана ясно, че двама американски военни, които са се сражавали като доброволци на страната на украинските сили, са били пленени в началото на юни в Източна Украйна.
Прочети цялата публикация



Вашингтон с Иран в капана на Чърчил
Украински дрон уби руснак на балкона на блок край Краснодар
Европа ще съжалява за деня, в който позволи войната на Тръмп
Доналд Тръмп: Друг ултиматум към Иран няма да има
Кой ще дръпне аварийната спирачка на увредения световен влак?
Украински атаки убиха цивилен край Брянск и трима в Луганска област
Иран иска извънредна среща на ЮНЕСКО заради щети по културни обекти
Доналд Тръмп: САЩ може да пренасочат предназначени за украинската армия оръжия към Близкия изток
Мартин Атанасов: Речта на Марк Карни в Давос и настъплението на католическата църква
Троянски кон на Русия! Европейският съюз ограничава достъпа на Унгария до поверителна информация
"Възраждане" предвижда мащабна реформа в ТЕЛК и социално подпомагане на уязвимите групи
Ефектът на калинката в ОДБХ–Бургас? Как „наши“ назначават „свои“?
Спипаха 40 кг марихуана в апартамент в "Студентски град"
МФ прави обществените поръчки видими за хората
Захарова: Русия алармира за „експлозивен скок“ и тайни планове в ядрения интерес на ЕС
Продължават наземните пръскания срещу кърлежи и в малките населени места от общината
Министър Иван Христанов: Държавата се завърна като гарант за безопасността на храните
Боядисват над 7000 яйца в Бачковския манастир за Великден (снимки)
Застрахователите подкрепиха Комисията за финансов надзор без да споменават "ДаллБогг"