Fakti.bg | 24.06.2022 19:18:31 | 99

Българите показаха характер, но австралийците спечелиха първия си мач в София

България загуби с 2:3 мача си срещу Австралия в столичната „Арена Армеец“, като това се превърна в първи успех за „кенгурата“ във волейболната Лига на нациите.

„Лъвовете“ спечелиха първия гейм с 25:21 и изглеждаше сякаш няма да имат особени проблеми срещу последния тим в класирането.

Вторият гейм обаче бе истинска катастрофа за нашите момчета и те загубиха с 13:25.

Избраниците на Николай Желязков обаче демонстрираха характер и се завърнаха в мача, макар и да загубиха и третия гейм с 25:22.

Четвъртата част вървеше почти през цялото време точка за точка, но в края България триумфира с 25:20, за да прати двубоя в тайбрек.

Отново навлязохме в серия от точка за точка, но от положителната страна чак до последните точки, когато пропуснахме два мачбола, благодарение на сърцатата игра в отбрана за гостите. В крайна сметка те спечелиха с 15:17 и така записаха първите си две точки в турнира.

България също добавя една заради тайбрека, но за съжаление нашият отбор заема 15-тото предпоследно място.