При смяна на собствеността в Левски Наско Сираков остава почетен президент

Наско Сираков и Станимир Стоилов със сигурност ще останат в Левски дори и да се стигне до смяна на собствеността на клуба, разкрива „Тема Спорт“. Двамата ще получат солидни контракти и това вече е коментирано с кандидат-инвеститора в клуба – чуждестранната компания „Юнайтед Груп“. Договорите им ще бъдат за срок от три години. Стоилов ще продължи да бъде треньор с широки правомощия. Сираков пък ще получи титлата „Почетен президент“, като думата му отново ще се чува по важните въпроси за развитието и бъдещето на клуба.
Левски и „Юнайтед Груп“ са подновили преговорите, които бяха започнати още преди финала за Купата на България през май, в който сините победиха ЦСКА - София с 1:0. Вече са водени разговори за 80% от акциите на клуба. От страна на Левски в тях участват мажоритарният собственик Наско Сираков и изпълнителният директор Иво Ивков. Както е известно, зад чуждата компания стои маститият сръбски бизнесмен Драган Шолак, който оперира и на българския пазар. Той е собственик и на клуба от английската Висша лига Саутхамптън. При сделка инвеститорът ще покрие дълговете и ще работи както за сериозно повишаване на бюджета на сините, така и за значително подобряване на инфраструктурата. Вече има разработени планове за пълната реконструкция на стадион „Георги Аспарухов“. Това включва поставянето на козирка на сектор А, както и изграждане на останалите три трибуни.
Въпреки засиления интерес на мощния чужд инвеститор към клуба в момента все още има пречки по подписването на контракт за мажоритарния пакет акции на Левски. Една от тях е дългове към бившия бос на сините Васил Божков, които трябва да бъдат отписани документално.
Прочети цялата публикация



Хулио Веласкес притеснен от терена на националния стадион
Явор Чучков: Ефрем Чучков е герой, който не бива да остане забравен
Период за въпроси кои ще са наследниците
Емил Велев празнува днес
Наско Сираков: Загубихме битката, но войната тепърва започва
Наско Сираков увери феновете на Левски: Оставаме верни на амбициите си преди битката за Суперкупата
След Венецуела идва ли редът на Куба?
Тити Папазов преживя кошмар в Тел Авив: Блокиран в бомбоубежище след ракетните атаки
Техеран съобщи за стотици цивилни жертви. МААЕ свиква извънредно заседание ВИДЕО
Владимир Путин: Развитието на ядрената триада е абсолютен приоритет за Русия
Николай Попов влиза в политиката чрез своето гражданско движение „Сияние“
Бургас посрещна Баба Марта със сърце на площада, шествие и фестивален ден
Министерството на туризма следи развитието на обстановката в Близкия Изток
Петролът може да поскъпне до 100 долара за барел заради ескалацията в Близкия изток
Как се избира нов лидер на Иран и кой е "брокерът" Лариджани
Томас Мюлер блести с два гола при категоричния успех на Ванкувър Уайткапс
Иран иска "отмъщение"
Техеран потвърди смъртта на Али Хаменей, размяната на удари продължава
Техеран изстреля ракети към Кипър, военната база Суда е в повишена готовност