Урумов: Г-н президент, Вие агитирахте за Кирил Петков! Сега ще поемете ли отговорност за провала му?

На 27 октомври 2021 година президентът Радев предизборно агитира за Кирил Петков с думите колко различно би изглеждала България с повече министри като него.
На 15 юли 2022 година - след 7 месеца управление на Кирил Петков ето какви са според президента Радев резултатите от управлението на препоръчания от него министър:
- липсата на дългосрочни договори за доставка на природен газ за страната ни;
- забавянето на емисиите за теглене на дълг, както е предвидено в бюджета и при перспективата за растящи лихви;
- невъзможността /!/ да се поддържа транспортната мрежа на страната;
- липсата на подготвени законопроекти, които да бъдат внесени в парламента, свързани с Плана за възстановяване и устойчивост;
“буксуване“ на правосъдната реформа и модернизацията на въоръжените сили.
Само че, господин президент, този човек Вие го докарахте!
Господин президент, ще възразите ли да добавим инфлацията от близо 30% от началото на годината, срива в покупателната способност и масовото обедняване; непосилните цени на бензин и газ?
Господин президент, Вие как ще поемете отговорност за действията си в подкрепа на очевидния провал на Петков и компания, на които предоставихте постове в служебното си правителство и за които предизборно агитирахте и подведохте избирателите?
Господин президент, не се ли срамувате да се криете зад цялата тази кохорта, които лично Вие изведохте в политическа орбита под чужда диктовка и които отново под чужда диктовка всячески се мъчите да оставите във властта, с която те доказано не знаят какво да правят?!
Господин президент, Вие имате пряка отговорност за блатото, в което със своите препоръки и застъпничество вкарахте България.
Поради тях Вие имате пряк негативен принос за незапомнената от десетилетия тежка политическа и финансово-икономическа турбуленция, която ни връхлита.
Господин президент, как ще поемете своята лична политическа отговорност?
Прочети цялата публикация



За премълчаната "Украинска" Руско-турска война и след нея
Kристиян Шкварек: Либералната НПО мрежа е като паразит
Сектата „Петрохан“
До 12 млн. евро скочи цената на Илия Груев
Орбан поставя капани: Как Зеленски си изпусна нервите
С две знакови речи на Макрон за 2 дни Франция се върна в центъра на голямата геополитика
Иран съобщи за 1 230 жертви, загиналите в Ливан са 123-ма. САЩ се похвалиха с 30 потопени ирански кораба
Путин заплаши, че Русия може незабавно да прекрати доставките на природен газ за Европа
Отвориха ли се вратите на ада с войната в Иран?
Тръмп се впусна в едно от най-дръзките начинания, предприемани от американски президент
Тръмп: Унищожихме 10 ирански минни лодки
Картина на Златю Бояджиев ще бъде продадена на търг
Фенове на ЦСКА събират 15 000 евро за хореография
Алберта Алкалай: Нашето общество е в дефицит на култура на паметта
Тръмп към Иран: Ако Техеран е заложил мини в Ормузкия проток, САЩ искат, те да бъдат премахнати незабавно
Станислав Анастасов към Божанов: Знаем какво точно правите и как го правихте преди
Американското разузнаване: Иран предприема стъпки за разполагане на мини в Ормузкия проток
Белият дом: САЩ са атакували досега над 5000 обекта в Иран
Войната се пренася в Европа? Какви бойни сили са разположени в Източното Средиземноморие?