Софийска районна прокуратура предаде на съд жена, шофирала с 3,96 промила алкохол в кръвта

Прокурор при Софийска районна прокуратура внесе обвинителен акт в съда срещу 51-годишна жена, шофирала след употреба на алкохол. На 17.07.2021 г. около 19,33 часа, обвиняемата К.И. управлявала лек автомобил, марка „Пежо", и причинила ПТП на кръстовището на бул. "Цар Борис III" и бул. "Братя Бъкстон". Пристигналите на място полицаи установили, че жената мирише на алкохол и й направили тест с „Дрегер 7510", който отчел 3,96 промила алкохол в издишания въздух. Направено й е изследване в болница, което потвърдило, че К.И. е шофирала с концентрация на алкохол в кръвта над 1,2 на хиляда, а именно 3,96 на хиляда. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343б, ал. 1 от НК. В хода на разследването са разпитани свидетели и са направени експертизи.Предстои делото срещу К.И. да продължи в Софийски районен съд.
Прочети цялата публикация



Тази нощ хванаха шофьор с 1,6 промила алкохол в кръвта зад волана на централен булевард в Стара Загора
22-годишен изтегли 25 000 евро онлайн кредит с откраднат профил
Районна прокуратура – Благоевград предаде на съд обвиняем за упражняване на адвокатска професия без необходимата правоспособност
Задържаха 63-годишна жена, шофирала с 2,40 промила алкохол в Монтана
Хванаха сириец с фалшиви документи на летище „Васил Левски“
Оправдаха полицаите, обвинени, че са пуснали пияния убиец на френски турист
Мъж задържан за нападение с мачете
Започва делото срещу шофьора, който прегази момиченце и баба й в Бургас
Мощно торнадо удари Русия, има ранени
Харков беше подложен на руски обстрел
Млад български учен е удостоен с престижна международна награда
Футболна Варна в трескава подготовка: „Моряци“ и „соколи“ пренастройват часовниците за новия сезон
Неврохирурзите от „Пирогов“ спасиха бременна и плода й след ПТП с последно поколение робот за гръбначна хирургия
Вчерашната среща със здравния министър отново не даде конкретни решения за нищо, според младите лекари
Нарекоха Меси луд гном