Fakti.bg | 06.08.2022 10:03:56 | 134

Триумфално завръщане за Лаказет в Лион

Френската Лига 1 официално се завърна с мач между Олимпик Лион и Аячо, като това беляза и завръщането на Александър Лаказет в лагера на „хлапетата“.

Домакините спечелиха 2:1 един мач, в който видяхме и два червени картона още през първото полувреме.

Лаказет даде асистенция на Тете за първия гол през кампанията, а след това сам се разписа от дузпа в 22'.

⏭️ Next stop, Lorient! ⏭️#OLACA

???? @lubodomo pic.twitter.com/c2CpFxCWbi

— Olympique Lyonnais ???????????????? (@OL_English) August 5, 2022

Антони Лопес обаче имаше други планове за двубоя и той направи дузпа в 27', за която бе и изгонен от терена. Това наложи смяна за вратар, като в игра се включи Реми Руи. Той обаче не успя да спаси удара от бялата точка на Тома Мангани.

Мачът определено се изнерви доста след динамиката на първия половин час. Последваха множество жълти картони, а Роман Амума удари съперник с лакът, за да си изпроси второ официално предупреждение в добавеното време и отново изравни съставите на терена до 10 на 10.

През второто полувреме Лион наложи контрол върху играта и успешно стигна до трите точки, запазвайки крайното 2:1.

On entame les dix dernières minutes de jeu. FORZA AIACCIU ! 2-1 #OLACA pic.twitter.com/qkJSaj4Ve4