Социалните мрежи призовават известните личности да слязат от частните си самолети

Полетите им се следят внимателно в социалните мрежи: от Тейлър Суифт до Бернар Арно, натискът върху известни личности, политици и бизнесмени се увеличава да ограничават пътуванията си с частен самолет заради големия въглероден отпечатък, предаде Франс прес.
След като публикува снимка на самолета си и на този на своя приятел в Инстаграм в средата на юли, телевизионната звезда Кайли Дженър беше наречена "климатична престъпница" от интернет потребителите.
Обиди отнесе в Туитър и режисьорът Стивън Спилбърг, обвинен, че използвал самолет за полет, продължил 28 минути.
Безброй мемета, хумористични снимки или видеоклипове се разпространяват, за да се подиграват на певицата Тейлър Суифт, след като наскоро в анализ на маркетинговата агенция “Ярд” тя беше определена като "известна знаменитост, която най-много замърсява“ околната среда със 170 полета, осъществени от началото на годината.
According to research from Yard, Taylor Swift reportedly creates the most CO2 emissions through private jet usage among celebrities, at 8,293 tonnes.
????: https://t.co/KYgMhN68sT pic.twitter.com/9LYTQoB9ZT
Агенцията използва данни от акаунта в Туитър "Celebrity Jets", който проследява полетите на световни знаменитости чрез публични онлайн данни.
Той е създаден от 19-годишен студент на име Джак Суини. Появява се през юни 2020 г., като следи частния самолет на Илон Мъск, а сега вече има 30 акаунта, проследяващи спортни звезди, шефа на “Мета” Марк Зукърбърг и дори руски олигарси, пише БТА.
Примерът вдъхновява и други потребителите на интернет като Себастиан, 35-годишен авиоинженер, създавал акаунта „I Fly Bernard“ през април за маршрутите на самолетите на френските милиардери. Целта е да ги предизвика заради въглеродния отпечатък.
“Това, което се опитвам да разкритикувам, е използването на частни самолети като таксита“, обясни той пред Франс прес, като посочи множеството вътрешни или европейски полети, .
„В Европа три четвърти от тези полети могат да се извършват с влак“, обяснява Уилям Тодс, изпълнителен директор на "Транспорт енд енвайърмент", обединяваща европейски неправителствени организации в сектора.
Авиосекторът е отговорен за между два и три процента от глобалните емисии на въглероден двуокис, а според доклад , публикуван през месец май, частните полети оставят въглероден отпечатък на пътник от 5 до 14 пъти по-голям от този от търговските полети и 50 пъти по-голям от влаковете.
Частната авиация процъфтява след коронавирусната пандемия, тъй като нейните клиенти искат да избегнат отмяна на полети.
Някои звезди реагираха на натиска от социалните медии: миналата седмица говорител на Тейлър Суифт заяви пред медиите, че тя “редовно дава самолета си назаем на други хора". "Приписването на повечето или на всички тези пътувания на нея е напълно неправилно“, продължи говорителят.
Рапърът Дрейк, който беше посочен заради 14-минутен полет от Торонто до Хамилтън, отговори в Инстаграм, че самолетът е бил преместен, но "никой не е бил на този полет", разясни той.
Прочети цялата публикация



Оливия Уайлд се появи в притеснителен вид на червения килим (СНИМКИ)
Лорън Санчес с дръзка визия на вечеря с Крал Чарлз III
И холивудските звезди си правят пластики, но не като нашите
Владимир Карамазов навършва 47 г. днес - вижте любопитни факти за актьора
Секси баскетболистката Валентина Виняли разгорещи социалните мрежи с нови фитнес кадри
Ларса Пипън отново прикова вниманието в социалните мрежи с дълбоко деколте
Кои Playmate звезди още държат прожекторите?
52-годишна звезда от "Американски пай" се разведе и изгря като еротичен модел
Мария Шарапова стартира вдъхновяващ подкаст, посветен на женската амбиция
Доналд Тръмп: Отварям Ормузкия проток завинаги!
Швеция задържа санкциониран танкер в Балтийско море
И утре - жълт код за слана за повече области в страната
Андреа с първа самостоятелна изложба
Ще паднат ли цените на електроуредите
Исторически триумф в Мадрид: Яник Синер с пети пореден Мастърс трофей
СНИМКИ: Всички интересни кадри от Манчестър Юнайтед - Ливърпул
Почина изтъкнатият журналист и икономист Красимир Лаков
Манчестър Юнайтед - Ливърпул 3:2 /репортаж/