Fakti.bg | 13.08.2022 20:52:02 | 120

Интер започна с трудна победа новия сезон в Серия А

Интер победи новака Лече с 1:2 на „Виа дел Маре“ в първия си мач от новия сезон в Серия "А". Ромелу Лукаку откри резултата в полза на гостите още във втората минута, а Асан Кесай изравни в 48-ата. В последните секунди на мача резервата Дензъл Дъмфрис донесе успеха за "нерадзурите".

Симоне Индзаги заложи на почти всички очаквани титуляри на "нерадзурите" за този сезон. Капитанът Самир Ханданович спечели битката с новодошлия Андре Онана за мястото под вратата, а в защита единствената изненада беше свързана с включването на Федерико Димарко вместо Алесандро Бастони. Вдясно на халфовата линия беше предпочетен ветеранът Матео Дармиан пред Дензъл Дъмфрис, а Марсело Брозович се възстанови навреме и също беше в стартовия състав. В атака действаше тандемът между голмайстора на тима от миналия сезон Лаутаро Мартинес и завърналата се звезда Лукаку. Домакините пък играеха в 4-3-3 с Габриел Стрефеца, Асан Кесай и Федерико Ди Франческо в нападение.

Лукаку не се забави и веднага напомни за предишния си период в Интер, разписвайки се още в 82-ата секунда. Димарко центрира в наказателното поле, където Дармиан с глава насочи топката към белгиийския нападател, който също с глава я прати в противниковата мрежа. Последва тотален натиск на "нерадзурите". В 21-ата минута Николо Барела опита удар, който завърши в ръцете на вратаря. Веднага след това домакините извършиха принудителна смяна, като техният защитник Йълдъръм Четин беше заменен от Алексис Блин. В 33-ата минута Федерико Басчирото влезе остро в краката на Лаутаро, но получи само жълт картон, потвърден от ВАР. В 40-ата Стрефеца отправи шут по земя, който беше спасен от Ханданович.

Домакините започнаха втората част по отличен начин, като организираха контраатака, при която Кесай комбинира с Ди Франческо и от малък ъгъл успя да прати топката в далечния долен ъгъл на вратата за 1:1. Последваха пропуск на Стрефеца и удар на Барела в ръцете на вратаря. В 60-ата минута Кристиян Бистрович отправи точен пряк свободен удар, който обаче беше в обсега на Ханданович и стражът го отрази. Две минути по-късно Димарко пробва воле, което завърши в ръцете на Владимиро Фалконе. Дъмфрис влезе в игра в 67-ата минута и само три по-късно нацели греда след удар с глава. Малко след това Лаутаро също стреля с глава, но го направи неточно. В 76-ата минута резервата Ламек Банда нанесе опасен далечен шут, който обаче беше избит от Ханданович в корнер. Две минути по-късно именно след центриране от ъглов удар Лукаку добута топката във вратата, но голът не беше зачетен поради негово нарушение срещу вратаря. Малко след това Фалконе се справи с коварен удар на Лаутаро. В 83-ата минута вратарят се намеси решаващо на два пъти при центриране на Дъмфрис и удар на Лукаку. Две минути по-късно резервата Джеко се опита да си изпроси дузпа за фал на Блин, но съдията не му обърна внимание.