Fakti.bg | 14.08.2022 17:58:21 | 122

Байерн Мюнхен не се затрудни с Волфсбург

Байерн победи Волфсбург с 2:0 у дома в мач от 2-ия кръг на Бундеслигата. Точни за успеха на баварците бяха Джамал Мусиала (33) и Томас Мюлер (44). Два гола на Садио Мане бяха отменени заради засади.

Баварците изиграха много силни минути през втората част на първото полувреме, когато вкараха и двата гола, донесли втора поредна победа на тима в първенството. С успеха германският хегемон събра 6 точки и оглави класирането. „Вълците” са с една точка.

Пореден силен мач за Байерн изигра Джамал Мусиала. Бамби, както го наричат на „Алианц Арена”, вече има 3 попадения в Бундеслигата и беше най-добрият футболист на баварците в днешния мач.

Първата добра възможност за гол се откри пред гостите. В 4-ата минута Матиас Сванберг с прецизно центриране намери непокрития на далечната греда Кевин Вимер, чийто удар с глава беше избит в корнер от Алфонсо Дейвис. В 13-ата минута Бенжамен Павар се пребори във въздуха с Макс Арнолд след центриране от корнер и отправи удар с глава, който срещна гредата. Малко след това Омар Мармуш стреля над вратата от пряк свободен удар.

В 20-ата минута Байерн стигна до гол, който обаче беше отменен след намесата на ВАР. Томас Мюлер пусна към Серж Гнабри отдясно, който със страхотен пас намери оставения непокрит Садио Мане, а сенегалецът от два-три метра нямаше как да сбърка. Оказа се обаче, че нападателят е в засада и голът не беше зачетен.

След половин час игра Вимер не успя да изчисти добре топката. Кълбото се озова в Марсел Забитцер, който отправи удар, но неточно.

В 33-ата минута баварците поведоха. Дейвис проби през центъра и намери Мюлер, при което беше фаулиран, но главният рефер даде авантаж. Мюлер опита извеждащ пас за Джамал Мусиала, който успя да се измъкне от двама защитници и с удар в далечния ъгъл от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

Малко след това Кастелс изби топовен шут на Кимих от около 20 метра. Баварците изпълниха заучено последвалия корнер, но ударът на Гнабри беше блокиран. В 40-ата минута Мюлер върна към Кимих, който отправи удар от въздуха, но Кастелс се справи. Секунди по-късно Мусиала пусна отличен пас към Мане, който напредна, справи се с Борнаув, но си поведе дълго топката и вратарят на гостите улови.

Канодата към вратата на "вълците" продължи и удари на Мусиала и Забитцер бяха блокирани от противникови играчи. Логичното се случи в 44-ата минута и Байерн стигна до втори гол. Дейвис проби отляво и центрира към Кимих, който отправи удар от границата на наказателното поле, а Томас Мюлер отклони кълбото във вратата за 2:0.

Втората част започна с отлична намеса на Нойер. Арнолд отправи диагонален удар, който Крузе засече, но вратарят на Байерн успя да избие с една ръка. Баварците отговориха с опасен удар от 15 метра на Мюлер, който мина покрай гредата. В 57-ата минута Кастеелс се справи след удар на Сане. От последвалия корнер Упамекано прати топката във вратата, но бе в засада.

В 69-ата минута Павар с прецизно центриране намери Мане на далечната греда, но сенегалецът не успя да отправи хубав удар с глава и топката мина покрай вратата. Две минути по-късно шут от далечна дистанция на Сане беше блокиран. Кълбото се озова в Мюлер, който потърси близкия ъгъл, но след рикошет топката излезе в корнер. След неговото изпълнение се получи разбъркване, при което Мюлер свали за Мане, който отправи удар с глава, а Кастелс изби, но топката беше с целия си обем във вратата. След дълго разглеждане с ВАР се оказа, че сенегалецът е бил в положение на засада.

В 87-ата минута Лука Валдшмит проби през центъра и отправи удар, но не затрудни Нойер. В добавеното време на мача Кастеелс на два пъти отрази удари на Сане и Упамекано.