Федералното правителство на Нигерия запечатва 4 фалшиви завода за торове

Федералното министерство на земеделието и развитието на селските райони в Нигерия запечата четири фалшиви завода за смесване на торове, работещи без лиценз в щата Кано, предаде нигерийската агенция НАН, като цитира изявление в петък на директора на Службата за контрол на торовете към отдела за подпомагане на земеделските вложения на министерството.
Сани каза, че работната група на федералното правителство е открила, че заводите са работели без надлежно разрешение и са смесвали нестандартни компоненти, за да произвеждат подправен тор, който се продава на фермери.
Сани каза, че проверката на заводите е необходима, за да се предпазят нигерийските фермери от фалшифицирани торове и да се гарантира, че никоя фирма не произвежда торове без одобрението на правителството.
Според него Националният закон за контрол на качеството на торовете от 2019 г. и Наредбите от 2020 г. гарантират, че всяко физическо лице, извършващо дейност, трябва да се регистрира в отдела за подпомагане на земеделските ресурси и трябва да притежава необходимите съоръжения, за да работи в сектора.
„Това е пазарна операция, ние не се стремим да арестуваме никого, нашата цел е да накараме хората да спазват разпоредбите на този закон.
Директорът каза, че „торът е много критичен продукт в селскостопанското производство“ и федералното правителство няма да толерира действия, които може да саботират продоволствената сигурност в страната.
Той каза, че камион с подправени торове е бил конфискуван като доказателство, докато неизправните магазини са били запечатани.
„Също така открихме огромно количество суровини за смесване на торове, които не трябва да се продават на пазара“, каза той,
Той каза, че неизправните търговци, арестувани за притежание на незаконни суровини за смесване, ще бъдат изправени пред съда след приключване на разследването.
Запечатаните заводи са „Албарка Агро-Елайд“ (Albarka Agro-Allied) и „Кемикъл Фъртилайзър“ (Chemical Fertiliser), „Нагарта Агро Фъртилайзър“ (Nagarta Agro Fertiliser), и двете в общността Зара под администрацията на Кумбоцо.
Завод „Сами Алери“ (Samu Alheri) в общността Джидо под администрацията на Давакин Кудо и още един магазин за търговия на дребно на пазара Гецо на района Гуарцо.
Секретарят на Асоциацията на производителите и доставчиците на торове в Нигерия (FEPSAN), Гидеон Негеду, похвали работната група, като каза, че процесът ще помогне за изкореняването на нестандартните и фалшифицираните торове от нигерийския сектор на „Агро Елайд“.
„Суровините за смесване на торове, чиято цена беше много намалена от администрацията на президента Мухамаду Бухари в подкрепа на оторизираните производители и в полза на нигерийските фермери, не трябва да се отклоняват от непатриотични елементи“, добави той.
Източник: БТА
Прочети цялата публикация



Две бази с наемници на "Ислямска държава" са пострадали в Нигерия след американския удар
Заради убийства на християни: Тръмп удари ИД в Нигерия
САЩ атакуваха цели на Ислямска държава в северозападна Нигерия, има убити ВИДЕО
По пътя с датите и календара на изхабената държава
Австралия обяви най-мащабната програма за обратно изкупуване на оръжия от 1996 г.
След ужаса на плажа Бонди: Австралийските власти ще изкупуват и унищожават огнестрелните оръжия на гражданите
Тръмп призова Украйна да побърза с мира, подхвана марихуаната и нареди създаване американска база на Луната до 5 години
Тръмп посочи Кевин Хасет и Кевин Уорш като потенциални нови шефове на Федералния резерв ВИДЕО
Германия е похарчила 198 млрд. евро за образование през 2024 г.
Тръмп: Ще участваме в преговорите за Украйна в Европа, само ако има добри шансове за напредък
Лари Джонсън: Безсмисленият театър във Флорида не придвижи нито с инч мирния процес в Украйна
Макрон посреща "коалицията на желаещите" през януари в Париж
Тръмп: Постигнахме голям напредък към прекратяване на войната ВИДЕО
Тръмп: Русия ще помогне с възстановяването на Украйна
Тръмп след "страхотна" среща със Зеленски: Договорихме почти 95% от плана за мир
Шест души бяха убити при стрелба в Еквадор
Движение „Самоопределение“ на премиера на Косово Албин Курти води на предсрочните парламентарни избори
"Ще ги бием на всяко място!" - Вучич потвърди, че през 2026 г. в Сърбия ще има предсрочни парламентарни избори
Сблъсък във въздуха на два хеликоптера в Ню Джърси взе жертва (ВИДЕО)