Fakti.bg | 23.08.2022 11:45:17 | 154

Ивелин Попов намери място в историята на Левски

Първият мач на Ивелин Попов за Левски му отреди място в историята на клуба. Той влезе на почивката при победата с 4:0 над Хебър и стана юношата с най-късен дебют за "сините". На 17 г. Попето напусна "Герена" със скандал през 2004-а, за да потърси реализация във Фейенорд, а след един сезон в Нидерландия се завърна в България, но облече екипа на Литекс. Освен това до този момент в Левски няма нито един играч, който да е правил дебют със "синята" фланелка на възрастта на Ивелин - 34 години. Срещу Хебър той се отчете с асистенция за гола на Георги Миланов. Попето е част от историята и на Кубан като първия голмайстор на отбора в евротурнирите. През есента на 2013 г. той заби и двете попадения в дебютното участие на тима от Краснодар в Европа при победата с 2:0 срещу шотландския Мъдъруел. Фланелката му от този мач, разписана от него, и до днес краси Музея на УЕФА в Нион.