Fakti.bg | 28.08.2022 06:10:04 | 232

Петко Христов помогна на Специя, но пострада

Българският национал Петко Христов беше главно действащо лице в мача между Специя и Сасуоло от третия кръг на Серия "Б". Драматичният двубой завърши 2:2, въпреки че гостите създадоха повече положения, особено в края, когато червен картон на Албин Екдал им осигури числено предимство. Петко Христов започна като титуляр, но беше заменен на почивката. Бившият футболист на Славия получи контузия секунди преди края на полувремето, когато беше ударен с лакът в главата от капитана на Сасуоло Джан Марко Ферари в наказателното поле. След намесата на ВАР реферът Франческо Косо отсъди дузпа за Специя и Мбала Нзола я превърна в гол. Христов получи медицинска помощ и доигра първата част, но не се появи за втората, предава sportal.bg .

Христов, който се появи като резерва при загубата с 0:3 от Интер, този път попадна в стартовия състав на Лука Готи. Срещата беше равностойна до почивката. В 27-ата минута Йоргос Кириакопулос центрира от левия фланг и Давиде Фратези вкара красив гол с глава за 1:0 в полза на Сасуоло. Много скоро обаче домакините изравниха благодарение на Симоне Бастони, който посрещна една отбита топка и от границата на наказателното поле я насочи под гредата. В самия край на полувремето Специя спечели корнер и след неговото изпълнение Ферари удари Христов във въздушно единоборство. Българинът падна на тревата, а по фланелката му имаше кръв. След намесата на лекарския екип на домакините той се върна на терена, а ВАР помогна на съдията Косо да промени първоначалното си решение и да даде дузпа, от която Нзола изведе Специя напред. Втората част започна с много груба грешка на вратаря на домакините Бартломей Драговски. Той излезе с намерението да изчисти топката, но вместо това не я уцели добре и тя попадна в краката на Андреа Пинамонтни, който нямаше как да пропусне на празна врата. След това обаче Драговски многократно изкупи вината си. Полякът направи няколко фантастични спасявания, а най-впечатляващ беше начинът, по който се хвърли във въздуха и попречи на Грегоар Дефрел да донесе победата на Сасуоло в добавеното време.

След равенството двата отбора са съседи в средата на класирането с по 4 точки. В следващия кръг Специя ще гостува на Ювентус, а Сасуоло ще е домакин на шампиона Милан.