Fakti.bg | 03.09.2022 18:01:55 | 129

Милан отново покори „Дерби дела Мадонина“ със страхотен обрат

Милан триумфира с 3:2 над Интер в поредното издание на „Дерби дала Мадонина“, постигайки знаменит обрат срещу градския си съперник.

Марсело Брозович откри резултата в 21', озовавайки се на върха на атаката след страхотно извеждащо подаване от Хоакин Кореа.

Рафаел Леао изравни само 7 минути по-късно с мощта атака през центъра, подхваната от Сандро Тонали.

След почивката Оливие Жиру изведе „росонерите“ напред с гол в типично свой стил, докосвайки елегантно топката, за да преодолее Самир Ханданович, чийто рефлекс очевидно вече не е същия с оглед напредналата му възраст.

Current mood ????????#SempreMilan #MilanInter #ACMilanIsForever pic.twitter.com/kxyjmjVga4

— AC Milan (@acmilan) September 3, 2022

Леао вкара второто си попадение, матирайки защитата на „нерадзурите“ в 60', но този гол сякаш послужи за успокоение на домакините и те заиграха изцяло на контраатака и оставиха инициативата на противника.

Симоне Индзаги реагира с Хенрик Мхитарян, Федерико Димарко и Един Джеко, като именно босненецът върна надеждата за нещо повече от почетна загуба, вкарвайки за 3:2 с помощта на гредата.

Майк Менян след това направи някои удивителни спасявания срещу удари на Хакан Чалханоглу и Мхитарян.

Трите точки обаче останаха в актива на Милан и отборът продължава да е непобеден в опита му да защити миналогодишната си титла.

Full-time.#MilanInter 3-2 (FT) #ForzaInter #DerbyMilano pic.twitter.com/X4drdcbS4J