Fakti.bg | 06.09.2022 20:54:18 | 110

ПСЖ победи Ювентус в Шампионската лига, два гола на Мбапе

Пари Сен Жермен победи Ювентус с 2:1 в един от най-очакваните сблъсъци от първия кръг на груповата фаза в Шампионска лига. Килиан Мбапе откри резултата още в шестата, а след това удвои в 22-ата минута. Уестън МакКени върна един гол в 53-ата минута.

Пари Сен Жермен стартира по-силно срещата и успя да открие резултата още с първата си реална възможност в мача. В шестата минута Килиан Мбапе комбинира с Неймар, който елегантно копна топката и изведе французина зад защитата на съперника отляво в наказателното поле, след което нападателят стреля от воле и отбеляза във вратата на Матия Перин за 1:0.

Само две минути след това отново Мбапе получи извеждащ пас, но този път малко не му достигна, за да успее да играе с топката и да опита да удвои резултата.

Ювентус беше близо до изравняването на резултата в 19-ата минута, когато Хуан Куадрадо центрира отдясно на далечната греда, където Аркадиуш Милик стреля с глава, но Джанлуиджи Донарума изби. Впоследствие Душан Влахович опита с пета да стреля, но играч на домакините изчисти пред голлинията. Накрая Филип Костим отправи изстрел по диагонала, който обаче премина покрай лявата греда на италианския страж.

Парижани удвоиха преднината си в 22-ата минута, когато Мбапе направи двойно подаване с Хакими отдясно, след което нападателят отправи страхотен шут от движение с десния крак и прати топката в долния десен ъгъл на Перин за 2:0.

Десет минути по-късно „биаконерите“ създадоха опасност пред вратата на Донарума, след като беше центрирана от свободен удар и стигна до Бремер, който обае стреля слабо с глава, което не затрудни вратаря на домакините.

До края на полувремето ПСЖ владееше повече топката, но така и не успя да създаде нова голова ситуация.

На почивката треньорът на Юве Масимилиано Алегри направи промяна и пусна в игра Уестън МакКени на мястото на Фабио Мирети.

Две минути след старта на втората част Костич стреля точно от дистанция, но в ръцете на Донарума.

В 49-ата минута Нуно Мендеш проби отляво, премина покрай Куадрадо и комбинира с Неймар в наказателното поле, който стреля, но точно, където беше Перин.

Две минути по-късно Мбапе получи отдясно и проби в наказателното поле, след което в търсене на хеттрика си стреля в близкия ъгъл, но в аут. Французинът можеше да комбинира и с Неймар, който беше на добра позиция.

Ювентус обаче успя да се върне в двубоя в 53-ата минута, когато Паредес изпълни късо ъглов удар с Костич, който центрира в наказателното поле, а там Донарума увисна и Уестън МакКени скочи високо и с глава прати топката във вратата му – 2:1.

Мачът продължи да се развива във вихрено темпо и „биаконерите“ бяха на косъм от това да изравнят резултата три минути след попадението. Тогава Влахович стреля с глава и Донарума спаси, след това и МакКени имаше шанс да шутира към вратата, но ударът му бе избит от защитник.

В 59-ата минута Рабио отправи мощен удар от дистанция, но покрай дясната греда на Донарума.

Пет минути след това парижани най-сетне създадоха нова голова ситуация пред вратата Перин. Неймар отигра много елегантно с пета за Меси пред пеналтерията, който с едно докосване пък извезе Мбапе отляво в наказателното поле. Французинът стреля с левия крак по диагонала към далечния ъгъл, но покрай гредата в аут.

В 67-ата минута Лионел Меси опита изстрел извън наказателното поле на съперника, но топката премина близо до дясната греда на Перин. Пет минути по-късно аржентинецът направи нов опит да застраши вратата на съперника с далечен удар, но вратарят на италианците улови.

Десетина минути преди края на редовното време Мануел Локатели се освободи в наказателното поле на ПСЖ, но малко не му достигна да отправи голов удар, тъй като Марко Верати се хвърли в краката му и го блокира.