Fakti.bg | 06.09.2022 21:04:16 | 167

Милан започна битките в Шампионската лига с 1:1 срещу Ред Бул

Шампионът на Италия Милан започна битките в Шампионската лига с 1:1 при гостуването си на хегемона в австрийския футбол Ред Бул (Залцбург). Ноа Окафор беше точен за домакините в 28-ата минута, а Алекси Салемакерс изравни в 40-ата. Секунди преди края на добавеното време "росонерите" удариха греда чрез Рафаел Леао. В другия мач от група "Е" Челси загуби с 0:1 от Динамо (Загреб).

Отборът от Ботуша не впечатли с изявите си, а и като цяло срещата не беше вълнуваща. Тя обаче стана интересна в последните минути, когато и двата тима се разминаха с гол, който вероятно щеше да се окаже победен.

Тимът от Залцбург доминира в австрийската Бундеслига, като от девет сезона насам неизменно печели златото. Домакините започнаха в схема 4-3-1-2 с чужденците Ноа Окафор и Фернандо в атака. Те обаче имаха нещастието да загубят и двамата си титулярни централни защитници, след като единият - Максимилиан Вьобер се контузи на загрявката, а другият - Умар Соле, напусна с травма още преди паузата.

Стефано Пиоли не рискува и отново заложи в предни позиции на Оливие Жиру и Рафаел Леао, на които днес бяха подпомагани основно Шарл де Кетеларе и Алексис Салемакерс. Последният беше единствен различен футболисти от 11-те, с които тимът излезе в дербито с Интер.

Австрийците започнаха надъхано с два удара още в първите две минути, но след това "росонерите" не допуснаха да бъдат поставени под натиск. Милан даже погледна по-смело в атака и Оливие Жиру пропусна да реализира от малък ъгъл. По-късно към Салемакерс стреля много силно, но Умар Соле изби с глава.

Малко изненадващо на фона на случващото се Залцбург излезе напред в резултата. В 28-ата минута Бенасер сгреши една топка пред наказателното поле, след което домакините веднага се възползваха. Окафор с лекота преодоля Пиер Калюлю и порази мрежата на Майк Менян за 1:0.

Футболистите от Милано обаче успяха да изравнят още преди паузата, след като в 40-ата Салемакерс беше точен за 1:1. Пасът за попадението дойде от Леао.

Ред Бул можеше да си върне аванса в 53-тата, когато Кяергор изведе Фернандо на празна врата, но бразилецът стреля в аут.

Малко преди час игра Пиоли направи тройна смяна - по един нов играч за всяка от полевите линии, като сред появилите се беше дебютантът за тима Сержиньо Дест.

В 62-рата Зайвалд шутира опасно към вратата на Милан, но Менян спаси.

Постепенно положенията станаха все по-малко. Италианците обаче имаха своя шанс за попадение, след като в 84-ата Ориги майсторски изведе Браим Диас сам срещу вратаря, но Кьон изпревари младока и грабна топката точно пред крака му.

Такава възможност обаче имаха и домакините, след като в 88-ата Бенямин Шешко стреля с левия крак и Менян нямаше какво да направи, но кълбото излезе в аут.

Последва положение за Ориги, но той не успя да стреля добре. Така се стигна и до финалните секунди, когато шут на Леао се отби в гредата.

Следващият кръг в групата е още след седмица - в сряда, когато Милан ще приеме Селтик, а Залцбург ще се изправи срещу носителя на трофея Реал в Мадрид.