Fakti.bg | 11.09.2022 17:14:23 | 61

Болоня с първа победа в Серия А след обрат за три минути срещу Фиорентина

Болоня записа първа си победа в Серия А от началото на сезона, след като спечели с 2:1 домакинството си на Фиорентина. Марко Арнаутович бе в основата на успеха. Той имаше основен принос за изравнителния гол и отбеляза второто попадение. Австриецът е лидер при голмайсторите в първенството с шест попадения.

Това бе първият мач за тима след уволнението на Синиша Михайлович. Новият треньор Тиаго Мота изгледа двубоя от трибуните. Българският талант Димо Кръстев бе на резервната скамейка на Фиорентина, но не влезе в игра и не записа дебют за “виолетовите”.

Лукас Мартинес Куарта откри резултата в 54-ата минута. Болоня бързо стигна до пълен обрат. Арнаутович прати топката напред, Игор допусна груба грешка, което позволи на Муса Бароу да напредне сам срещу вратаря и да изравни резултата. Три минути по-късно домакините вече водеха. Бароу изведе Касиус отдясно, а той преодоля Мартинес Куарта, въпреки че останаха съмнения за нарушение, и намери Арнаутович. Ситуацията бе разглеждана с ВАР, но съдията прецени, че няма нарушение и попадението на австриеца бе зачетено.

Новакът в Серия А Монца спечели историческа първа точка в Серия А. Отборът на Валентин Антов завърши наравно 1:1 при гостуването си на Лече. Българският национал остана на резервната скамейка и така и не се появи на терена.

Стефано Сенси изведе Монца напред в резултата в 32-рата минута, но гостите не съумяха да съхранят аванса си. В началото на втората част 20-годишният Жоан Гонсалес изравни и резултатът остана непроменен до края.

Удинезе пък срази Сасуоло с 3:1 като гост. Давиде Фратези вкара за домакините в края на първата част, а малко след това те останаха с човек по-малко след червения картон на Руан Тресолди. Бето изравни за 1:1, а в добавеното време той и Лазар Самарджич прибавиха по още един гол за крайното 3:1.