Fakti.bg | 14.09.2022 21:07:03 | 118

Бенфика постави Алегри на дузпата за изгонване

Ювентус записа нов срамен резултат с кошмарната си игра под ръководството на Масимилиано Алегри, като този път Бенфика се възползва, за да стигне до успех с обрат до 1:2 насред Торино.

Аркадиуш Милик вкара пореден гол, откакто се присъедини към „старата госпожа“, но усилията на поляка не бяха достатъчни, за да видим най-сетне един убедителен успех за клуба.

19-годишният Фабио Мирети направи дузпа в последните минути на първата част, а Жоао Марио я реализира. След това той влезе в спор с Матиа Перин и двамата си изкараха по един жълт картон.

FT | ⌛️ | Full-time at the Allianz.#JUVBEN #UCL pic.twitter.com/gYrwn8wz2E

— JuventusFC (@juventusfcen) September 14, 2022

След почивката Давид Нереш даде преднина на „орлите“, за да хвърли в шок и без друго изнервената публика на „Ювентус Стейдиъм“.

Домакините отново бяха прекалено пасивни и липсата на креативност в центъра на терена започва да се превръща във все по-сериозен проблем. Формата и на Душан Влахович е такава, че източниците на опасност от страна на „Юве“ не са никак достатъчно, за да мерят сили с най-добрите отбори в Европа.

Бенфика вече официално се превърна в един от фаворитите за класиране на елиминациите, докато Масимилиано Алегри не е сигурно дали ще довърши груповата фаза с Ювентус.