Fakti.bg | 14.09.2022 21:13:13 | 140

Меси продължава да пише история в Шампионската лига

Макаби Хайфа отстъпи с 1:3 на Пари Сент Жермен, като обратът отново бе вдъхновен от вездесъщия Лионел Меси.

Аржентинецът се разписа срещу 39-и различен съперник в Шампионската лига, откакто преди 18 години откри головата си сметка в надпреварата. Това стана в 37', когато изравни за 1:1 след гола на Тярон Чери петнайсетина минути по-рано.

GOAL ⚽️????????????

שרי מעלה אותנו ליתרון בדקה ב-24׳
יאללה מכבי! עודדדדד ✨#MACPSG pic.twitter.com/yk2CCcFFkG

— Maccabi Haifa FC (@mhfootballclub) September 14, 2022

След почивката Меси асистира на Килиан Мбапе за пълния обрат, а в минути преди края Неймар оформи крайното 1:3, а провокациите след гола му донесоха и един от превърналите се в традиция за него жълти картони.

ПСЖ така затвърди статута си на фаворит в Група H, докато Макаби и Ювентус може да се наложи да си оспорват третото място с оглед факта, че Бенфика триумфира над „старата госпожа“ с 1:2.