Fakti.bg | 14.09.2022 21:26:16 | 78

Наполи играч с повече хора и получи две дузпи, за да пречупи Рейнджърс

Рейнджърс отстъпи привидно с прекалено тежкото 0:3 от Наполи, но клубът принуди италианският гранд да се потруди доста за трите точки в Шампионската лига тази вечер.

Джовани ван Бронхорст изглежда бе заложил на изключително агресивна тактика, защото играчите му получиха 6 жълти картона за 13-те нарушения, които направиха. Две от официалните предупреждения дори бяха в рамките на две минути и все в пасива на Джеймс Сандс, който бе изгонен след само 55 минути игра.

Пьотр Жиелински пък получи правото да изпълнява дузпа в 60', но полякът пропусна за радост на местната публика.

Her Majesty Queen Elizabeth II was honoured at Ibrox this evening with a minute’s silence, a display created by the Union Bears, and a rendition of the National Anthem. pic.twitter.com/20NHhxghMp

— Rangers Football Club (@RangersFC) September 14, 2022

Втори наказателен удар обаче бе отсъден от Матео Лаос няколко минути по-късно заради игра с ръка на Борна Баришич. Този път обаче Матео Политано бе безгрешен и даде преднина на „партенопеите“.

Лучано Спалети наложи куп промени, за да опита да реши мача с втори гол, но той падна едва в 85' след попадение именно на една от смените му - Джакомо Распадори.

Крайното 0:3 пък бе оформено от друг дублиращ състезател в лицето на Танги Ндомбеле в първата минута от добавеното време.

Рейнджърс междувременно продължава да търси първия си гол в Шампионската лига този сезон, докато Наполи гледа все по-смело към елиминациите.