Наркотици и гориво без платен акциз иззеха криминалисти от РУ - Ботевград и ОДМВР - София
Специализираната полицейска операция за противодействие на престъпността е проведена вчера на територията на Ботевград с участието на служители от криминална и икономическа полиция в ОДМВР - София и колегите им от РУ - Ботевград.
Около 7 часа сутринта криминалистите пристъпили към проверка на частен адрес в ж.к. „Саранск“. В жилището те открили плик с 33 топчета суха растителна маса, увити в станиол. При направения полеви тест тревата, с общо тегло 15 грама, реагирала на наркотичното вещество MDMA. Обитателката на жилището е задържана за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство и е уведомена прокуратурата.
В рамките на акцията служители на сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ в областната дирекция и колегите им от РУ - Ботевград инспектирали автосервиз на главен път I-1, в местността „Бялата кал“. По време на проверката са установени пластмасови туби, съдържащи общо 62 литра бензин без документ за платен акциз. Случаят веднага е докладван на Агенция „Митници“. Горивото е иззето от митническите служители. Изготвен е констативен протокол и е съставен фиш за налагане на глоба по чл. 39, ал. 2 от ЗАНН.
Прочети цялата публикация




Шофьор остана без книжка заради фалшиво положителен тест за наркотици
Дилър и клиент са задържани в момент на наркосделка в Етрополе
Удар на полицията в Свищов! Иззето е голямо количество наркотици
18-годишно момиче загина при зверска катастрофа тази нощ на пътя Мездра – Своге
Дипломатически форум в Анталия за размисъл
Задържаха мъж, направил оранжерия за марихуана в апартамент в Стара Загора (СНИМКИ)
Криминалисти от Стара Загора иззеха над 1285 грама марихуана и 11 растения от апартамент
От Ормуз до Будапеща, но през Европа
Българският поет и преводач Марин Георгиев отбелязва 80-годишен юбилей
Шефът на летище "София": Няма риск от недостиг на гориво у нас. Евтините билети ще се запазят
Техеран с нов ултиматум: Присъствието на чуждестранни кораби в Ормузкия проток ще доведе до ответен отговор от наша страна
Шефът на „СОФ Кънект“ Хесус Кабайеро: Авиационното гориво е достатъчно, не очаква недостиг в Европа
Напрежение в Габрово заради масово сбиване в града
Арт кафе отвори в къщата в Шишковци, където е живял Владимир Димитров-Майстора
Атентат срещу Ким Чен-ун? Северна Корея отговаря с автоматичен ядрен удар
Нетаняху: Войната с Иран не е приключила, докато не бъде премахнат обогатеният уран
На 11 май за полагане на маркировка ще се променя движението в участък на АМ „Хемус“ в Ловешка област
Ясни са съдиите на Лудогорец - Левски и ЦСКА - ЦСКА 1948