Fakti.bg | 16.09.2022 14:24:29 | 199

Спартак счупи каръка в страхотен мач срещу Ботев

Спартак Варна постигна първата си победа за сезона след цели 11 изиграни кръга. Тя дойде у дома срещу Ботев Пловдив в ранния мач от уикенда с 3:2.

Всичко по-интересно се състоя през второто полувреме и то още с началните му минути, когато Божидар Васев откри резултата, а Мохамед Брахими си вкара автогол.

Интригата бе възстановена след точно изпълнената дузпа на Антоан Бароан в 57', но Румен Руменов отново върна двата гола преднина за „варненци“.

В добавеното време бе отсъдена още един наказателен удар. Елвис Ману обаче не успя да се разпише директно и трябваше да довкарва кълбото във вратата на Иван Дичевски.

Спартак при всички положения ще остане на последното място след този кръг, но този успех би могъл да даде нужната увереност на тима, за да погледне по-смело към битката за оцеляване.

Ботев Пловдив от друга страна пропусна шанса си, за да се измъкне от дъното и по всичко личи тази година „канарчетата“ ще са част от групата на опашкарите.