Samsung Electronics инвестира 5 млрд. долара, за да стане въглеродно неутрална компания до 2050 г.

Samsung Electronics се присъедини към нарастващия брой компании, които се ангажират да станат въглеродно неутрални. Южнокорейският технологичен гигант си поставя за цел да постигне нулеви нетни емисии до 2050 г., като ще инвестира над 5 млрд. долара до 2030 г., за да трансформира производството си, съобщи компанията, цитирана от Reuters. Производителите на чипове лавират в конфликта между САЩ и Китай Как Германия спести близо 2 млн. тона емисии със суперевтиния билет за обществен транспорт Най...




Берлин: Доналд Тръмп е основният виновник за кризата с Иран
Доналд Тръмп: Споразумението ще бъде подписано! Иран няма да рискува да стигне до икономическа катастрофа
Кpизaта cяĸaш yтиxнa! Зaдава се oгpoмeн излишъĸ нa пeтpoл
"Спейс Екс" купува популярна компания за AI кодиране за $60 млрд.
Бизнес глобус: Nvidia набира 25 млрд. долара чрез емисия облигации; Германия блокира опита на UniCredit да купи Commerzbank
Fox купи конкурента на Netflix за 22 млрд. долара
"СпейсЕкс" набра рекордните $75 млрд. преди търгуването й на борсата
Италианският тенис шеф разкритикува Карлос Алкарас заради скъпа яхта
Седемте причини, които най-накрая ще принудят Путин да поиска мир
37-годишен мъж е в тежко състояние след катастрофата, която блокира пътя Русе – Шумен
Външният ни министър с обяснение за „голото рамо“ и Киевско-Печорската лавра
71-годишен от Средец прегази мъж и кучето му в Несебър и избяга
След катастрофата с четири жертви: Обвиняемият Васил Филипов иска по-лека мярка
Страхотни новини за Рафиня
Гана ще бърка сметките на Англия в директен спор за първото място
Дешан: Необичайни обстоятелства, надявам се да не се повтарят
Ремонти затрудняват движението по основни пътища и магистрали
Иран отрече да е допускал инспектори на МААЕ до ядрените си обекти