Fakti.bg | 18.09.2022 12:32:33 | 153

Удинезе шокира Интер и дори оглави класирането в Серия А

Удинезе шокира цяла футболна Италия с представянето си от началото на сезона, като дори в ранния неделен следобед успя да постигне пълен обрат до 3:1 срещу носителя на купата - Интер.

Николо Барела откри резултата за гостите още в 5' и изглеждаше сякаш „змията“ ще си свърши работата без проблем. Милан Шкриниар обаче си вкара автогол в 22'. и някъде там нещата тръгнаха съвсем на лошо за гостите.

Алесандро Бастони и Хенрик Мхитарян се контузиха едновременно и трябваше да напуснат терена принудителна след само 1/3 от началото на мача.

90’+5’ | È FINITA!

Dopo 5 minuti addizionali l’arbitro Valeri ha decretato la conclusione della partita. Rimonta trionfale dell’Udinese, che affonda anche l’Inter. 5° successo consecutivo e momentaneo primo posto in classifica!#UdineseInter 3-1

⚪️⚫️ #ForzaUdinese #AlèUdin pic.twitter.com/0arxOLbez4

— Udinese Calcio (@Udinese_1896) September 18, 2022

Шокът за Симоне Индзаги и играчите му настъпи в последните минути, когато Яка Бийол се разписа, а в добавеното време Толгай Арслан оформи крайното 3:1. И в двата случая Жерар Деулофеу блесна с асистенции.

Удинезе вече е в серия от 5 поредни победи, докато Интер записа третата си загуба в 7 мача.

Defeat at the Dacia Arena.#UdineseInter 3-1 (FT)#ForzaInter pic.twitter.com/glQmX0eesc