Cross.bg | 26.09.2022 06:52:00 | 163

Бронз за България на Европейското по волейбол за мъже до 20 години

Националният отбор на България спечели бронзовите медали на Европейското първенство по волейбол за мъже под 20 години. България победи Белгия с 3:1 гейма в малкия финал на шампионата, игран в Монтесилвано, Италия. Това е нов сериозен успех за селекцията, водена от старши треньора Мартин Стоев след второто място на Световното първенство до 19 години в Иран през 2021-а. В спор за титлата излязоха отборите на домакините от Италия и Полша, като "адзурите" станаха европейски шампиони. След фиаското на Световното: Треньорът на волейболните ни национали подава оставка Българските волейболисти имаха преимущество в по-голяма част от двубоя с белгийците за третото място и взеха ценен реванш за поражението си от този съперник на старта на Европейското първенство. Александър Николов бе най-резултатен за успеха на националния тим на България с 20 точки (2 блокади), Венислав Антов завърши с 14 точки (1 ас, 1 блокада), а Георги Татаров добави 13 (1 ас, 2 блокади).