Fakti.bg | 26.09.2022 20:48:00 | 94

Българи юнаци потопиха Северна Македония в сълзи

Северна Македония отстъпи с 0:1 на България в един мач, който бе повече от футболен за домакините с оглед грозните сцени и скандирания, на които станахме свидетели в края на груповата фаза от Лигата на нациите.

Кирил Десподов вкара единственото попадение в средата в началните минути на втората част, завършвайки една отлична атака, подхваната от Ради Кирилов.

Повратният момент обаче бе в 14', когато Тодор Тодорски си изкара червен картон, защото влезе с бутоните в коляното на Виктор Попов.

Имаше и няколко изчиствания от гол линията и от двете страни на терена, но победата за „лъвовете“ бе повече от заслужена, защото демонстрираха характер, който сякаш отсъстваше в този отбор в продължение на прекалено дълго време.

Отвратителна иначе бе обстановката на стадион „Тоше Проески“ и това само докажа, че за нашите съседи срещата е обременена повече от политика, отколкото от спортно съревнование. Първо химнът ни бе освиркан от почти 20 хил. души по трибуните, а след това играчите на домакините се постараха да наритат нашите момче и дори при спряна игра се стигаше често за физически разправии.

Селекцията на Младен Кръстаич обаче запази хладнокръвие и така сложи точка на една 4-годишна серия без победа далеч от България.

В крайното класиране страната ни заема второто място в Група 4 от Лига C, Северна Македония отива на трето място, а като лидер излиза Грузия. Последното място пък остава за Гибралтар.