Cross.bg | 27.09.2022 07:44:01 | 194

България победи Северна Македония в Скопие и завърши на второ място в групата

България победи Република Северна Македония с 1:0 в Скопие и постигна второ поредна победа при новия селекционер Младен Кърстаич. С успеха и трите точки българският тим изпревари домакините и завърши на второ място в групата след Грузия. Победата ще ни прати и в четвърта урна при тегленето на жребия за квалификациите за Евро 2024. Победния гол в много нервния мач вкара капитанът ни Кирил Десподов в началото на второто полувреме. Българският отбор игра близо 80 минути под дъжда в Скопие с човек повече на терена заради червен картон на Тодор Тодорски още в 14-ата минута. Селекционерът на България Младен Кърстаич направи три промени в състава в сравнение с успеха над Гибралтар преди три дни. В защита Пламен ГЪлъбов и Виктор Попов смениха Петко Христов и Иван Турицов, а в халфовата линия Янис Карабельов започна вместо Филип Кръстев. Още преди началото на мача се усети напрежение по трибуните, като македонските фенове бурно освиркваха изпълнението на българския химн. В 14-ата минута Тодор Тодорски от състава на домакините бе изгонен с директен червен картон, след като влезе с бутоните в лявото коляно на Марин Петков.Мачът се изнерви. В 24-ата минута Енис Барди увлече няколко български защитници и подаде на Малин Ристовски, който нанесе гежък удар извън наказателното поле, но българският вратар Даниел Наумов успя да избие в корнер