Осъдиха Мисис Крим за украинска песен (ВИДЕО)

Победителката в конкурс за красота в Крим бе осъдена да плати глоба за това, че е разпространила видеоклип, на който изпълнява украинска патриотична песен, предаде Франс прес, като се позова на властите в "руската република", пише life.dir.bg.
На записа, публикуван в социални мрежи миналия месец, две млади жени, едната от които е 34-годишната победителка в конкурса "Мисис Крим 2022" Олга Валеева, пеят песента "Червона Калина", която е възприемана от руските власти като химн на украинските националисти.
Видеоклипът междувременно бе изтрит, но преди това привлече вниманието на полицията.
"Министерството на вътрешните работи" на "Република Крим" съобщи днес, че е задържало "две жени, които на видеоклип изпълняват химна на екстремистка организация". То публикува видеозапис, на който две млади жени с нарочно разфокусирани лица се извиняват.
"Поднасям искрените си извинения за това, че изпях песента "Червона Калина", с чието значение не бях запозната", казва едната от тях, която прилича на Олга Валеева.
"Изпяхме песента, без да влагаме в това някакво особено значение", написа в Инстаграм Валеева, която е родом от Полтава, Източна Украйна.
Двете жени са се признали за виновни, че са дискредитирали руската армия. Те са осъдени съответно на по десет дни затвор и глоба в размер на 40 хиляди рубли (680 евро).
Прочети цялата публикация



ВМС на Украйна унищожили елитно специално подразделение на руските сили на сондажна платформа в Черно море ВИДЕО
The Telegraph: Севернокорейски войски помагат на руската армия да разчисти мини от бойното поле ВИДЕО
Майли Сайръс издаде първата песен от саундтрака на новия "Аватар 3" (ВИДЕО)
"Мис Чили" изненада света с дет метъл изпълнение (ВИДЕО)
Ако Русия превземе Покровск: какъв ще е ефектът
Кейти Пери разкри защо се е разделила с Орландо Блум в нова песен (ВИДЕО)
The Telegraph: Опитаха да мобилизират шофьора на Анджелина Джоли в Херсон, в Киев гневни - не знаели за визитата й ВИДЕО
Галена и Преслава се сдобриха с дуета "За награда" (ВИДЕО)
"Детелини" на Лили Иванова отново е хит, но във френски бар (ВИДЕО)
В Танзания: Самия Хасан започва втори президентски мандат с обвинения за манипулиран вот и кръвопролитни протести ВИДЕО
Правописна грешка създаде нова улица в Бургас. Само паркоместата не са измислени
17 ноември - Световен ден на недоносените деца
Страна от „забранения списък“ на Доналд Тръмп е на ръба на класиране за Мондиал 2026
Мощна магнитна буря връхлита Земята, ето какво ни очаква
Протест в Перник: Жители се оплакват от разрушени пътища
Автомобил с чуждестранна регистрация паркира във варненски подлез
Опасно селфи: Как бяха свалени четирите деца, качили се на изоставена сграда в София
Главният архитект на София за поисканата оставка: Искам разговор в очите, не знам какви са мотивите
Днес ще бъде топло, но мъгливо до обяд
"Редута" под обсада - жителите живеят в страх от неизвестен стрелец