Fakti.bg | 05.11.2022 18:15:20 | 108

Дебютант се разписа при победата на Берое над Арда

Берое победи с 2:0 Арда в интригуващ мач от 17-ия кръг на Еfbet Лига. В 47-ата минута дебютиралият днес за старозагорци нов нападател Вини Трибуле откри резултата, а в 68-ата точен във вратата на гостите от Кърджали беше и Абубакар Тунгара. Победата е историческа първа за Берое над Арда в елита. "Зелените" от Стара Загора също така записаха дебютен успех под ръководството на Николай Киров, който е бивш наставник на тима от Кърджали, предава blitz.bg/sport. Берое беше в серия от шест поредни мача в първенството без победа, но тази вечер футболистите на Белия най-после зарадваха привържениците си. Първото полувреме беше скучно, като до чисти голови ситуации не се стигна. Всичко интересно в мача се случи през втората част. Привлеченият преди дни 23-годишен бивш играч на Нанси Вини Трибуле започна титуляр и се отблагодари на Киров с гол за гласуваното доверие. В 47-ата минута Божидар Пенчев отне топката и я чукна към камерунеца, който напредна през центъра и с мощен изстрел я изпрати в долния ляв ъгъл на Анатолий Господинов - 1:0. В 61-ата минута Светослав Ковачев стреля, а Иван Караджов улови. Секунди след това Ковачев с техничен изстрел прати топката във вратата на Берое, но попадението не бе зачетено заради засада. В 67-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Умар Сако срещу влезлия малко преди това на смяна Стив Траоре. Зад топката застана Абубакар Тунгара. Ударът му бе спрян от Господинов, но при добавката отбеляза за 2:0.