Fakti.bg | 09.11.2022 10:12:56 | 122

В Белгия нарекоха Лудогорец българският Байерн


В понеделник беше изтеглен жребият за плейофите в Лигата на конференциите, където българският шампион Лудогорец ще участва на пролет. Съдбата отреди „орлите“ да се изправят срещу белгийския гранд Андерлехт.

Въпреки че мачовете са чак през месец февруари догодина, в Белгия обърнаха специално внимание на Лудогорец. Местното издание „HLN.be“, цитиран от „Мач Телеграф“, представи на своите читатели историята и постиженията на разградчани след идването им в елита на България през 2011-а година.

„Пътят на Андерлехт до осминафиналите на Лигата на конференциите минава през България. Съперник е Лудогорец, отборът на бившите играчи на Гент Серджио Падт и Игор Пластун. От 2012-а година Лудогорец става шампион на България 11 поредни пъти. Това е най-продължителната шампионска серия на най-високо професионално ниво в световен мащаб. Андерлехт има среща с българския Байерн в началото на февруари. На 16 февруари Андерлехт ще играе първо в Разград – град в Североизточна България. Реваншът в Брюксел е седмица по-късно“, започва изданието.

„От 2012-а година – в тази първа шампионска година в отбора беше и белгиецът Кристиан Кабаселе. Бумът на Лудогорец идва през 2010-а година, когато българският фармацевтичен предприемач Кирил Домусчиев купува клуба. Домусчиев е собственик и днес на „орлите“, както наричат Лудогорец в България. Клубът също така игра два пъти в груповата фаза на Шампионската лига през последните години, където срещаше Ливърпул, Реал Мадрид, Пари Сен Жермен и Арсенал. Те успяха да вземат точки срещу Ливърпул и ПСЖ, победиха и Базел“, продължава „HLN.be“.

„Преди два сезона Лудогорец игра в Лига Европа, българите тогава бяха в групата на Антверпен. Антверпен спечели и двата мача, а Лудогорец не взе нито една точка. В мача като гост, който Антверпен спечели с 2:1, Лиор Рафаелов вкара втория гол, за да може да покаже пътя на своите съотборници. Серджио Падт и Игор Пластун, двама бивши играчи на Гент, също играят в отбора“, завършва статията на белгийското издание.

Прочети цялата публикация