Коя е новата "Мис България"?

На 10.11.2022г. се проведе ежегодният престижен конкурс "Мис България" в един от най-модерните бизнес, шоу и конгресни центрове в София "Rainbow Plaza".
Битката за короната бе оспорвана - 16 претендентки от цяла България се бореха за приза "най-красива българка", но разбира се, голямата награда отиде при една от тях.
Кандидатките бяха от различни градове - София, Пловдив, Варна, Бургас, Велико Търново, Пазарджик, Шумен, Пордим, Враца, Плевен, Русе, Берковица, Кърджали, Свиленград, Сливен и Хасково.
Момичетата са на възраст между 18-25 години и едно от изискванията в конкурса, освен физическа красота и интелект, бе да могат да говорят свободно английски език и да служат за пример на младите момичета.
Конкурсът, организиран от Ирина Папазова, се проведе в три кръга, а между кръговете имаше гост изпълнители - Владислав Славов, Цвети Радойчева и народната певица Янка Рупкина, които зарадваха публиката с обичани от всички песни.
В първия кръг момичетата бяха облечени с най-новата колекция на модния бранд DiKa, пролет-лято 2022, като показаха женствени тоалети за през деня и вечерта с безупречни кройки, съчетаващи грация и стил в едно.
Във втори кръг видяхме стилните бански костюми на PERFECT, съчетани с елегантни обувки на висок ток на марката GALDINI.
Трети кръг бе най-пищен, тъй като претендентките за короната бяха облечени в разкошните рокли на дизайнера Стоян Радичев от колекция ETERNITY, отново съчетани с обувки GALDINI.
След трети кръг имаше селекция и останаха само 10 претендентки. Те отговаряха на различни въпроси, някои от тях, свързани с наболели теми от обществения живот като войната в Украйна, опазването на околната среда, проблема с бездомните животни в България, но и на по-развлекателни като това как се поддържат в добра форма. Най-вълнуващата част от конкурса бе награждаването - короната отиде при "Мис София" - Александра Кръстева. Тя е на 19 години и е висока 175см.
Първа подгласничка стана "Мис Шумен" - Никол Иванова на 18 години.
Втора подгласничка "Мис Пловдив" - София Папукчиева на 20 години.
Трета подгласничка "Мис Бургас" - Йоана Стефанова на 20 години.
Наградата "Мис България International" грабна претендентката от Варна - Яна Стефанова на 22 години.
Прочети цялата публикация




Мис България Радост Тодорова стана майка за втори път на Голяма Богородица (СНИМКИ)
Трусът в турската опозиция, който заплашва Реджеп Ердоган
Короната е нейна: 23-годишна красавица стана "Мис Созопол" и гледа към "Мис България"
Мис Созопол ли ще е новата Мис България
Костадин Филипов: Илинден, мамо, Илинден, за българите в Македония Великден...
Гонзо обяви новия шеф на съдиите и защо Лудогорец няма да плаща компенсация
Ивайла Бакалова сияе след раздялата с Веселин Денков
Депутатите се завръщат за новата сесия на парламента с извънредно заседание
Оранжев код за опасно горещо време в събота с температури до 40 градуса
Промените в законодателството трябва да бъдат от полза за всички курорти в страната, а не за някои от тях, каза министър Иван Шишков
„Съобщенията за моята смърт са силно преувеличени“: Котаракът Лари е жив и здрав
След дълъг период на застой нивото на Дунав в българския участък леко се покачи
Хиляди се събраха на най-дългата вечеря на плажа във Варна (снимки)
Зеленски: Русия планира да мобилизира още 300 000 души след изборите през септември
Жозе Моуриньо: Заслужихме победата, но Еспаньол не заслужаваше да загуби
Маргарет Куоли остави всички без думи с „обувки без обувки“ на червения килим
Крум с авторски концерт-спектакъл „Магията на България“
След дълъг период на застой нивото на Дунав в българския участък леко се покачи