Левски ще ходи в Дубай през зимата

Ръководството на Левски успя да уреди лагер в Дубай, твърди „Тема Спорт“. Още преди месец стана ясно, че съществува такава възможност. Зимната подготовка ще се проведе именно там, въпреки че до момента не е ясно дали клубът ще премине в ръцете на компания, свързана с чуждестранния инвеститор Драган Шолак. Дори и да няма сделка за мажоритарния пакет акции на клуба, то Левски ще се готви в Обединените арабски емирства.
Както е известно, в ОАЕ се е установил бившият собственик на "сините" Васил Божков, който официално се раздели с дела си в клуба на 2 юни 2020 година. На тази дата мажоритарния пакет акции на клуба премина в ръцете на Наско Сираков.
Треньорът Станимир Стоилов отново ще заложи на формулата от началото на 2022-а. Тогава той заведе отбора на дълъг лагер в Турция. Сега ще е същото, само мястото на подготовка ще е различно. Кампът отново обаче ще бъде в продължение на месец. Желанието на Мъри е "сините" да играят контроли срещу солидни тимове. Такива вече се уреждат. В момента от „Герена“ редят спаринги срещу германски отбори.
Последният мач на Левски за 2022 година би трябвало да е на 4 декември срещу Лудогорец в Разград за 1/8-финалите за купата. Това ще се случи, ако преди това "сините" елиминират аматьорския Вихрен (Сандански), а "орлите" отстранят Розова долина. Именно след това от „Герена“ ще обявят официално и програмата си за зимна подготовка.
Стоилов разчита в Дубай да подобри много игровия стил, както го направи в Турция в началото на 2022-а – "сините" направиха отлична пролет и спечелиха купата с победа над ЦСКА - София (1:0) във финала.
Прочети цялата публикация



Нови полети от Дубай пристигат в София. МВнР евакуира българи от Катар, Бахрейн и Кувейт
С два полета от Оман и Дубай връщат днес още 290 български граждани
ЦСКА 1948 и Левски са в снежна клопка
Левски взе трети нов
ЦСКА е в най-добрата си домакинска серия от близо две десетилетия
Отбор от Mr Bit Втора лига остана без треньор
Един от най-неприятните мачове за ЦСКА през новия век
Хулио Веласкес след победата над Черно море: Здраво стъпили сме на земята
Нов национален стадион отново през крив макарон
Черно море държи силен коз за гостуването си на Левски
„Хизбула“ извърши атака срещу израелски военнослужещи
22-годишна помете мъж на тротоар в Стара Загора
Xiaomi Electric Scooter 6 Ultra: сериозна крачка напред в градската мобилност с реални възможности извън нея
Малинопроизводителите у нас настояват за спешни мерки заради риск от водна криза
Диагнози и решения за здравната система
Леброн Джеймс счупи легендарен рекорд в НБА
Бойко Борисов в открит разговор: Цената на властта е много голяма
Калин Терзийски, писателят, който превърна болката в литература, щеше да стане на 56 г.
Стана ясна групата на ЦСКА за мача с Добруджа
Русия е предотвратила украински опит за атака срещу Уфа