Fakti.bg | 12.11.2022 17:26:08 | 180

Славия постави на колене Левски на "Герена" (ВИДЕО)

Отборът на Славия постигна победа с 2:1 над Левски на стадион "Георги Аспарухов" в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. "Сините" поведоха в резултата през първата част, с гол на Ивелин Попов, но славистите стигнаха до пълен обрат след почивката с голове на Емил Виячки и Ерол Дост.

Мачът на стадион „Георги Аспарухов” започна в отлично темпо. Само секунди след първия съдийски сигнал домакините стигнаха до ъглов удар, който обаче не донесе опасност за стража на „белите”. В 3-ата минута Славия стигна до гол във вратата на Левски, но попадението бе отменено заради засада. Ахмед Ахмедов бе изведен зад отбраната на „сините” и успя да преодолее Пламен Андреев, но след преглед на ситуацията с ВАР, бе отсъдена засада на нападателя. Последва още един шанс за гостите, като този път Галин Иванов отправи далечен изстрел, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Левски бе много близо до гол в 14-ата минута. „Сините” стигнаха до свободен удар в половината на „белите”. Филип Кръстев центрира перфектно в наказателното поле, където Цунами стреля с глава, но Вуцов със сетни усилия успя да избие в ъглов удар.

Гостите отговориха с опасна атака, при която Тони Тасев бе изведен зад отбраната на Левски, но след единоборство с Уелтън, падна на земята. Кабаков прецени, че футболистът на „сините” е играл чисто и остави играта да продължи.

Резултатът в мача бе открит след 20 минути игра. Уелтън получи отляво и веднага продължи топката към Цунами. Крилото на „сините” напредна, стигна до аутлинията и центрира много прецизно на главата на Ивелин Попов, който бе оставен абсолютно сам на границата на вратарското поле. Опитният футболист с глава успя да насочи топката в мрежата за 1:0.

В следващите минути единоборствата в центъра на терена преобладаваха, а опасностите пред двете врати липсваха. Андриан Краев пробва да изненада Вуцов с далечен шут, но топката не попадна в целта.

Постепенно играчите на Станимир Стоилов отново успяха да вземат инициативата, докато гостите предпочитаха да действат на контраатака. Футболистите на Левски стигнаха до цели седем корнера през първата част, които обаче не донесоха заплаха за вратата на „белите”.

Уелтън на два пъти притесни сериозно Вуцов след далечни изстрели, като при втория удар вратарят на Славия трябваше да се намесва и със сетни усилия да избие топката. В продължението на първото полувреме Левски стигна до пряк свободен удар на самата граница на наказателното поле. Георги Миланов се нагърби с изпълнението му, но стреля право в ръцете на Светослав Вуцов, който спаси без особени проблеми.

Втората част започна отлично за домакините. Левски имаше прекрасна възможност да увеличи преднината си в 55-ата минута, когато домакините стигнаха до дузпа. След бързо нападение на домакините, Уелтън получи на левия фланг и понечи да стреля към вратата на „белите”. Галин Иванов обаче спря изстрела му с ръка, а главният рефер Герги Кабаков не се поколеба да посочи бялата точка.

С изпълнението на дузпата се нагърби Ивелин Попов, който обаче пропусна. Нападателят на „сините” стреля технично в долния десен ъгъл на вратата, но Светослав Вуцов показа класа, плонжира и изби в ъглов удар.