Fakti.bg | 13.11.2022 15:30:28 | 55

Интер надви Аталанта в мач с пет гола

Интер надви Аталанта с 3:2 като гост в един от най-интересните мачове от уикенда в Серия “А” и се завърна в топ 4 преди изиграването на останалите двубои от 15-ия кръг. В основата на успеха на тима от Милано бяха два автогола на домакините.

Срещата започна интересно с активна игра и на двата отбора. Домакините бяха тези, които първи можеха да открият резултата. В 15-ата и 16-ата минути вратарят на миланци Андре Онана се отличи с две спасявания след опасни удари на Купмейнерс и Паломино.

Аталанта все пак скоро след това излезе напред в резултата, след като в 25-ата Луукман беше точен от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Де Фрай срещу Сапата.

Тимът на Симоне Индзаги не закъсня с отговаря си и в 36-ата изравни. Тогава Лаутаро продължи към Джеко центриране с глава, след което за босненския голаджия беше лесно да засече за 1:1.

И второто полувреме започна на високо темпо. В 52-рата Дензъл Дъмфрис напредна опасно към вратата на бергамаските, но се подхлъзна точно преди да шутира. Две минути по-късно Сапата реши да завърши добра атака на Аталанта, но ударът му мина край гредата.

За втората част треньорът на домакините Джан Пиеро Гасперини беше променил постройката в защита, преминавайки към такава с четирима бранители. Това обаче като че ли улесни Интер, защото последваха още две опасни атаки пред Мусо и при втората от тях в 56-ата "нерадзурите" от Милано стигнаха до второ попадение. Тогава Димарко центрира успоредно на голлинията, след което последва единоборство между Джеко и Меле, като кълбото се докосна в телата и на двамата. В крайна сметка това беше записано като гол на нападателя на Интер.

Пет минути по-късно преднината на гостите беше увеличена до 3:1, след като в опита си да избие засичане на Лаутаро Мартинес Паломино насочи топката в собствената си мрежа.

Мачът далеч не беше решен, защото тимът на Аталанта успя да стигне до втори гол. В 77-ата Паломино се включи при корнер пред Онана и така засече с глава, че камерунецът не съумя да избие - 2:3.

Късметът беше с Интер в 82-рата, когато резервният нападател на домакините Расмус Хойлунд не успя да уцели вратата от 4-5 метра. Секунди преди изтичането на редовното време Луукман имаше шанс да застраши Онана, но ударът му беше неточен.