Аварирала подстанция остави без ток голяма част от София

Голяма част от София остана за около час без ток в четвъртък вечер заради авария в подстанция. Десетки хиляди потребители останаха на тъмно. Аварията е станала около 18.30 часа, но около 19.25 часа електрозахранването е възстановено, обявиха от доставчика на ток за Западна България "Електрохолд". Засегнати в центъра бяха кварталите "Оборище" и "Сердика", районът на Орлов мост, както и "Подуяне". Ток нямаше също така в квартал "Орландовци", в жк. "Сухата река", кв. "Подуяне", жк. "Хаджи Димитър", кв. "Левски", жк. "Левски В", кв. "Христо Ботев", кв. "Редута", жк. "Слатина".
Прочети цялата публикация



Авария остави голяма част от Бургас без ток
Драма и голове: Аржентина без грешка, Алжир и Австрия сътвориха печеливш трилър
Рекордната гореща вълна в Европа остави около 68 000 домакинства без ток в западната част на Франция
Кметът Васил Терзиев: Трудно е да говориш за Витоша без София
Жоел Цварц: Знам, че ЦСКА има огромна фенска маса. Невероятни са!
Масирана ескалация: Десетки жертви и инфраструктурен колапс след взаимни въздушни удари между Русия и Украйна
Русия сменя тактиката: милиони в Украйна са застрашени
Парковете на София се превръщат в голяма спортна площадка: Ела и спортувай в „Месеца на детето“!
Георги Блажев и Ива Папазова ще вдигат сватба (ВИДЕО)
Какво всъщност стои зад спирането на българските оръжейни доставки за Украйна
Над 100 000 души изпълниха улиците на Дъблин за Pride парада (ВИДЕО)
Джо Байдън за Доналд Тръмп: Какъв загубеняк!
Тухел: Знам какво се очаква от нас
Ай Огура покори Ассен и прекъсна 22-годишната суша в MotoGP
Италия се бори със свръхтуризма
България с фантастична победа срещу Украйна
Любомир Николов: Затягаме контрола на пътя с дронове и цивилни автомобили
14-годишно дете е в тежко състояние след челен удар край Луковит, спряха движението
Катастрофа на пътя Плевен - Ботевград, 14-годишно дете е тежко пострадало