Fakti.bg | 22.11.2022 21:03:59 | 167

Франция започна ударно защитата на титлата си в Катар

Франция разгроми с 4:1 отбора на Австралия в първия си мач след спечелената световна титла в Русия отпреди 4 години, но междувременно даде свидна жертва в лицето на Люка Ернандез.

Бранителят на Байерн Мюнхен се контузи в наглед безобидна ситуация, опитвайки се да блокира центрирането на Матю Леки за гола на Крейг Гудуин в 9'. Ернандез се хвана за левия крак без да има съприкосновение със съперника, което обичайно е много лоша новина. Ще изчакаме все пак медицинските прегледи, за да разберем какво е състоянието му и колко време ще отсъства от терените.

Преднината на „кенгурата“ междувременно оцеля само двайсетина минути, защото Адриен Рабио изравни резултата след изстрел с глава, а след това асистира на Оливие Жиру за пълния обрат.

Таранът на Милан официално изравни Тиери Анри на върха в голмайсторската надпревара в историята на френския национален тим с второто си попадение след почивката. Той се озова на върха на центриране на Килиан Мбапе и така вече има 51 гола за родината си.

???? Thierry Henry - 51 goals
???? ???????????????????????????? ???????????????????????? - 51 goals

Olivier Giroud is officially joint all-time top goalscorer for France ????????????#FIFAWorldCup pic.twitter.com/WioSobI6yt

— Football Daily (@footballdaily) November 22, 2022

Преди това обаче Мбапе сам намери мрежата след гол с глава и рикошет в гредата, отчитайки се с поредното си страхотно представяне за „петлите“.

Головата разлика в срещата показ много ясно и отчетливо разликата в класите между французи и австралийци, така че можем да заключим, че шампионите започват подобаващо защитата на титлата си за разлика от предходните три случая, когато Испания, Германия и Италия отпаднаха още в груповата фаза на турнира.