Гърция привлича „дигиталните номади“

Перспективите, които предлагат за развитието на Гърция т.нар. „дигитални номади“, беше тема на първата конференция „Работа от Гърция“, организирана от Marketing Greece – обединение, създадено за представяне на възможностите на гръцкия туризъм, съобщава ЕРТ.
Министърът на туризма Василис Кикилиас каза пред форума, че в очите на северноевропееца Гърция е идеалната дестинация както за работа като „дигитален номад“, така и като място за живот след пенсиониране.
Кикилиас подчерта, че Гърция може да съчетае традиционното гостоприемство със съвременните инструменти на маркетинга, които помагат за представянето на нови туристически продукти. Той сподели, че представители на големи международни туристически компании изразяват желание да работят в Гърция и заявяват, че с климата си страната помага за доброто психологическо състояние на служителите им.
От своя страна министърът на дигиталната политика Кириакос Пиеракакис каза, че Гърция вече предоставя различни облекчения за дигиталните номади да се установят в Гърция. Едно от тях е, че след няколко седмици вече ще стане възможна регистрацията на еднолично дружество чрез портала на гръцката администрация gov.gr.
През 2018 г. електронните услуги, които е предоставила администрацията, са били 9 милиона, а тази година вече са достигнали 1 милиард.
Алтернативният министър на външните работи Милтиадис Варвициотис отбеляза, че Гърция е сред първите страни, които са се ориентирали в новата тенденция на дигиталните номади, които работят с един лаптоп и обикалят целия свят. Гръцкото външно министерство вече е въвело специални бизнес визи, визи за дигитални номади и студентски визи и пристъпва към въвеждането на медицинска виза за посетители, които искат да дойдат в Гърция за лечение.
Прочети цялата публикация



САЩ и Северна Македония постигнаха рамково споразумение за търговия
И Гърция е на път да ограничи достъпа на деца до социалните мрежи
Везенков MVP, "Олимпиакос" на полуфинал за купата на Гърция
Ръст на туристи, нощувки и приходи през 2025 година
България и Гърция планират общо бъдеще на голяма бизнес среща в София
Парис Хилтън — икона на попкултурата на навършва 45 г. днес
Новите портфейли: Как да свикнем с еврото, без това да ни струва скъпо
Българин с доживотна присъда спаси шефа на затвор в Гърция, нападнат от въоръжен затворник
Българин е обвинен в убийство в затвор в Гърция
Високи наеми в Гърция: Все повече млади хора остават при родителите си
Вот на недоверие: Парламентът на Перу отстрани президента Хосе Хери
Трима загинали и четирима ранени при падане на две лавини във Френските Алпи
Откриха 15 тела на мигранти на италианския бряг
Ванс: Имаме много начини да попречим на Иран да се сдобие с ядрено оръжие
Зеленски наредил на преговорния си екип да му организира среща с Путин
18-годишен младеж се затича въоръжен срещу Капитолия, арестуваха го
Експлозия в църква в щата Ню Йорк, има ранени
В Прищина се проведе шествие в защита на бившите лидери на АОК, подсъдими в Хага
Експерти на ООН: Досиетата "Епстийн" съдържат данни за престъпления срещу човечеството
Заради глътка бира Христо уби от бой 52-г. мъж, викна друг, за да снима клип на наказателната акция. Сега съдът трябва да реши