Fakti.bg | 24.11.2022 18:06:26 | 79

Португалия и Гана най-накрая спретнаха футболно зрелище на Мондиала

Португалия постигна много трудна победа с 3:2 над Гана в най-зрелищния мач до момента на световното първенство по футбол в Катар.

Двата тима предложиха приспивно темпо някъде до средата на втората част, но финалните 30 минути изобилстваха от толкова футбол, че да компенсират за предходните 60.

Кристияно Роналдо си изпроси дузпа в 65' и сам я реализира, но справедливостта в решението бе доста спорна, защото Мохамед Салису не направи нищо нередно, за да се пребори със звездата на съперника за топката. Голът обаче бе признат и резултатът - открит.

Андре Аю върна равенството след гол с глава 8 минути по-късно, а Жоао Феликс и Рафаел Леао реагираха още по-бързо и дадоха аванс от две попадения за „Селесао“.

A historic moment for a legendary player ????#FIFAWorldCup | @Cristiano pic.twitter.com/YbpOoQHgPP

— FIFA World Cup (@FIFAWorldCup) November 24, 2022

Секунди преди края на редовното време Осман Букари възстанови интригата, възползвайки се от изсипана топка от Абдул-Рахман Баба в наказателното поле. Той обаче се подаде на емоцията и тръгна да празнува край тъча, докато съотборниците му бързаха да занесат кълбото на центъра, за да подновят играта.

След 9-те добавени минути Диого Коща едва не допусна най-ужасната грешка за един вратар. Той не се огледа достатъчно добре, след като улови една топка. Зад гърба му скрит остана Баба, изчака го да пусне топката на земята и го изпревари, за да му я отнеме. За лош късмет на ганаеца обаче той се подхлъзна и не успя да вкара изравнителния гол.

В крайна сметка всички точки останаха в актива на Португалия, а Гана ще преследва класиране напред в сблъсъците с Уругвай и Южна Корея.